Navracsics Tibor: A jövő gazdaságát alapozzák meg az uniós forrásokból tervezett beruházások
További Gazdaság cikkek
- Árulkodó számok: úgy vettek fel hitelt a magyarok, mintha nem lenne holnap
- A Toyota növelte globális autóeladásait novemberben
- Karácsonyi csoda: van, amiben Magyarország kenterbe veri az európai mezőnyt
- Rohamléptekben ürülnek a gáztárolók, ebből még baj lehet
- Megtudtuk, mit iszik a magyar, ha igazán szomjas
Az európai uniós helyreállítási alap mintegy 2300 milliárd forintos támogatási összege és az azt meghaladó hitel jelentős részben energetikai, és ezzel a zöld átmenetet biztosító beruházásokról szól – ismertette Navracsics Tibor pénteken Zalaegerszegen.
Amit ma tudunk a jövő zöld gazdaságáról, azt ezekkel az uniós forrásokkal kívánjuk megalapozni
– jelentette ki a területfejlesztési miniszter a IV. GreenTech Zöld Energia és Fenntarthatóság Szakkiállításon és Konferencián. Sürgeti a programok megvalósítását, szerinte ugyanis nagyságrendileg jelentős költségekről van szó, amelyek európai összefogást igényelnek más tagállamok esetében is.
A zöld átmenet tematikája, szakpolitikai keretrendszere az egyik leghangsúlyosabb programja az EB tevékenységének, amit a pandémia és az orosz–ukrán háború sem tudott felülírni
– idézte a minisztert az MTI. Megjegyezte, hogy a megújuló energiákhoz kapcsolódó ellátási hálózatok lehetővé teszik, hogy a nagy rendszerek kisebb ellátókra osztódjanak, ami sokkal decentralizáltabb fejlesztés- és iparpolitikát tesz lehetővé.
Megállapodtak a zöldítésről
Navracsics Tibor szerint a zalaegerszegihez hasonló konferenciák nemcsak a szakma számára jelentenek találkozási alkalmat, de a helyi, régiós politika részére is referenciapontnak számítanak.
Ilyen alkalmakkor találkozhatnak ugyanis a legkorszerűbb trendekkel, véleményekkel, a felsőoktatás és a tudomány eredményeivel, amelyek meghatározzák a zöld irányvonalat
– világított rá a miniszter.
A zalaegerszegi GreenTech szakkiállítás és konferencia zárónapjának programján szerepel a hidrogén energiatárolásban és közlekedésben betöltött szerepéről rendezett fórum, valamint a közösségi közlekedés, városi mobilitás és logisztika jövőjével kapcsolatos kerekasztal-beszélgetés – ismertette az MTI.
A NIPÜF Nemzeti Ipari Park Üzemeltető és Fejlesztő Zrt. és a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség a konferencián együttműködési megállapodást ír alá az ipari parkok zöldítése, a bérlőknek nyújtott szolgáltatások fenntarthatóvá tétele és a hidrogéntechnológia szakmai és gazdasági előnyeinek kiaknázása érdekében.