A Richter vásárolta, az OTP eladta részvényeit
További Gazdaság cikkek
- Magyarország zsarolhatóságáról kérdezték Orbán Viktor politikai igazgatóját
- Ismét vizsgálódik a Gazdasági Versenyhivatal a SPAR-nál
- A minisztérium elárulta, mennyi szabálytalanságot talált nyáron a fogyasztóvédelem
- Ebben a tíz országban szívesen lennénk nyugdíjasok
- Döntöttek a terézvárosiak: nem kérnek Airbnb-t a kerületbe
A Richter Gedeon Nyrt. arról tájékoztatott, hogy a 2023. április 6-án indított részvény-visszavásárlási program keretében 2023. június 8-án 35 ezer darab saját részvényt vásárolt a BÉT-en 8449 Ft/db átlagáron.
A TRANZAKCIÓ ÖSSZÉRTÉKE 295,7 MILLIÓ FORINT.
A tranzakciót követően a társaság sajátrészvény-állománya 692.589 darab, csoportszinten pedig 695.589 darab.
Nagyot lépett előre a Richter
Korábban megírtuk, hogy a Richter Gedeon Nyrt. idén az első negyedévben 39,03 milliárd forint adózott nyereséget ért el, ami 3,0 százalékkal több az előző év azonos időszakában elértnél, felülmúlva az elemzői várakozásokat.
Az egy részvényre jutó nyereség 210 forint volt az első negyedévben, az előző évi 199 forint után.
Az üzleti tevékenység eredménye 44,4 százalékkal nőtt, 54,131 milliárd forint volt az első három hónapban. Az üzemi eredményhányad 25,8 százalékot tett ki a bázisidőszakban elért 22,3 százalékkal szemben.
A Richter részvényeivel a BÉT prémiumkategóriájában kereskednek. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 9150 forint, a legalacsonyabb 6605 forint volt.
Az OTP eladott
Az OTP tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy javadalmazási politikája keretében 2023. június 8-án 580 darab törzsrészvény került értékesítésre a politikában meghatározott irányelvek alapján.
A tranzakció nyomán az OTP Csoport tulajdonában lévő saját részvények állománya 421.328 darabra változott. A sajátrészvény-állomány mindösszesen 0,15 százalék.
„Nem tartozott a legjobb éveink közé a tavalyi, az orosz–ukrán háború következtében leírásokat kellett eszközölni goodwillben és orosz államkötvényeken. 138 milliárd forint olyan terhet is kellett viselnünk, amelyet az állam intézkedései raktak ránk, különadó, extraadó, moratórium formájában” – fogalmazott korábban Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója.