Új részletek derültek ki a kéményseprésről
További Gazdaság cikkek
- Több mint 7,7 milliárd forintot ad a kormány a budapesti egészségügy fejlesztésére
- Autót venne a munkáshitelből? Mutatjuk, hogy miért nem érdemes
- Több napra leállt az ügyintézés az MVM online oldalán és alkalmazásában
- A drónbizniszbe is belecsap a 4iG, amely nemrég az űriparban kezdett terjeszkedni
- Több száz milliárd forintos kárt okoznak a csalók, egyetlen fegyver van ellenük
A honlapon azt írták, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében tizenöt, Békés vármegyében egy, Baranya vármegyében ötvenhat, Csongrád-Csanád vármegyében pedig nyolc településen végzik ez év elejétől a kémények tisztítását és rendszeres időszaki ellenőrzését a katasztrófavédelem kéményseprői.
A változást az indokolja, hogy lejárt ezen települések közszolgáltatói szerződése
– olvasható a közleményben, amiből az is kiderül, hogy a mostani bővülés után már a fővárosban és tizennyolc vármegyében dolgoznak a katasztrófavédelem kéményseprői, összesen 2923 településen.
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye 15, Csongrád-Csanád vármegye egy és Vas vármegye 216 települése kivételével a lakossági kéményseprést a katasztrófavédelem munkatársai végzik – mutatott rá a közlemény alapján az MTI.
A családi házakhoz kizárólag a lakók kérésére, egyeztetett időpontban mennek a szakemberek, ez a közszolgáltatás ugyanakkor a magánszemélyek számára ingyenes
– emelték ki a közleményben, megjegyezve, hogy automatikusan csak a társasházakba és lakásszövetkezeti ingatlanokba érkeznek a kéményseprők.
A kéménysepréssel kapcsolatos ügyintézés továbbra is a 1818-as telefonszámon, valamint az online ügyfélszolgálaton keresztül történik – jelezték.
Korábbi cikkünkben bemutattuk, hogy Magyarországon a kéményseprés magánszemélyeknek, családi vagy társasházban élőknek ingyenes szolgáltatás, amit szilárd tüzelésű rendszernél évente, gázfűtésűnél kétévente ajánlott elvégeztetni. Ahol vállalkozói tevékenység működik, ott ez kötelező és a hivatalosan feltüntetett díjszabásba eső tevékenység.
Az egylakásos ingatlanba a tulajdonos kezdeményezésére, egy előre egyeztetett időpontban jön a kéményseprő. A társasházak esetében a sormunkaterv szerint érkeznek a szakemberek, ennek időpontjáról a lakókat kifüggesztett vagy postaládába dobott tájékoztató útján értesítik.