Az euró árfolyama reggel 7 órakor 395,94 forintra csökkent az előző esti 396,61 forintról. A svájci frank az előző esti 423,45 forintról 421,22 forintra, a dollár 360,20 forintról 359,39 forintra gyengült. Az euró jegyzése az előző esti 1,1013 dollárról 1,1017 dollárra változott – számolt be az MTI.
Mint megírtuk, a múlt héten héten az euróval szemben gyengült, a dollárral szemben viszont némileg erősödött a forint.
Múlt hét csütörtök délelőtt a 392-es szintet ostromolta a forint az euró ellenében, azonban késő délutánra elvesztette lendületét, amihez köze lehetett a Bloomberg cikkének: a lap azt írta, hogy a 2026-os választásra való felkészülés jegyében a költségvetési konszolidáció helyett ismét költekezés következhet. A lap értesülését Varga Mihály pénzügyminiszter cáfolta.
Árokszállási Zoltán, az MBH Elemzési Centrum igazgatója lapunknak vasárnap úgy nyilatkozott, a volatilitás is eléggé lecsökkent a forintban (legalábbis az euró ellenében), emiatt nem elképzelhetetlen, hogy az árfolyam mozgékonysága a közeljövőben felerősödik.
Ezen héten több esemény is hatással volt/lesz a magyar deviza árfolyamára, ezeket Varga Zoltánnal, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzőjével gyűjtöttük össze néhány napja, legutóbbi összefoglalónkat itt olvashatja.
A továbbiakban hatással lehet a forint árfolyamára az Európai Központi Bank (EKB) csütörtök délutáni kamatdöntő ülése, ami után 25 bázispontos kamatvágást várunk. A döntés mellett megjelennek a friss makrogazdasági előrejelzések is, melyek szintén fontos üzeneteket tartalmazhatnak az EKB részéről.