Egy globális szakszervezeti szövetség is tiltakozik a túlóratörvény ellen
- Kósa: Többlettúlóra csak akkor lehetséges, ha a dolgozók beleegyeznek
- Nein, danke 2.0: az Audi munkásai is tiltakoznak a túlóra ellen
- Országos tüntetést hirdetnek a szakszervezetek a túlóratörvény miatt
- Az orvosok és a vasutasok is tiltakoznak a túlóra ellen
- Kósa: A munkavállalók pozícióját erősíti a túlórakeret felemelése
A világ 140 országának 50 millió munkavállalóját tömörítő IndustriALL Global Szakszervezeti Szövetség határozatban ítélte el a magyarországi Munka Törvénykönyvének a dolgozókra hátrányos módosítási tervét - írja közleményében a VDSZ szakszervezeti szövetség.
Mint arról korábban írtunk, az Országgyűlés a napokban tárgyalta azt a Kósa Lajos és Szatmáry Kristóf által jegyzet törvényjavaslatot, amely úgy módosítaná a Munka Törvénykönyvét, hogy
- az egy év alatt engedélyezett túlórák számát a jelenlegi 250 óráról 400 órára növelnék, ami 60 százalékos többletet jelent;
- a munkaadónak elszámolásra rendelkezésére álló időkeretet pedig a mostani 1 évről 3 évre nyújtanák, tehát a legrosszabb forgatókönyv szerint lenne olyan, aki csak az elvégzett munka után 3 évvel kapja meg az érte járó fizetséget.
A munkaerőhiány kezelésére kiagyalt módosítás ellen hevesen tiltakoznak a szakszervezetek, amelyek csak "rabszolgatörvénynek" nevezik a javaslatot.
A genfi székhelyű IndustriALL Global Union a törvényhez fűzött kommentárjában azt írja,
a szakszervezeti világ döbbenten figyeli a magyar munkavállalók helyzetének további rombolását, és szolidaritást vállal a magyar dolgozókkal a normális élet és munkakörülményekért folytatott harcukban.
A szövetség szolidáris a magyar munkavállalókkal és a szakszervezetekkel, ennek következményeként ezt a szövetségi tiltakozást megküldi a versenyszférában, és a közszférában működő valamennyi szervezetnek.