Az európai városok között Londont, illetve Moszkvát Genf (6.), Zürich (7.) és Koppenhága (8.) követi. Észak-Amerikában továbbra is az idén a 13. helyen végző New York a legdrágább, majd Los Angeles (44.) és San Francisco (50.) következik.
A listát úgy készítik, hogy a New York-i árszinthez hasonlítják a többi várost: ezek alapján a japán fővárosban több mint harmadával drágább az élet, mint az amerikai metropolisban, a sereghajtó Asunciónban pedig a New York-inál 60 százalékkal kevesebből is ki lehet jönni. A Mercer felmérését többek között a külföldön dolgozó munkavállalók juttatásainak kiszámításánál használják a multinacionális társaságok.
Az új uniós fővárosok között Budapest az élen
Az Európai Unióhoz tavaly májusban csatlakozott városok közül Budapesten a legdrágább az élet. A magyar főváros a tavalyi felméréshez képest tíz helyet lépett előre, és idén a teljes lista 24. helyezettje lett, az árak pedig a New York-i színvonaltól kevesebb mint hét százalékkal maradnak el. Budapestnél ugyan olcsóbb a régió többi nagyvárosa, de jelentős mértékben drágult egy év alatt a listán 49 helyet ugró Varsó, illetve a 21 helyet előrelépő Prága. Marie-Laurence Sepede, a Mercer kutatója kifejtette, hogy a régió városainak drágábbá válása a gazdasági infrastruktúra fejlesztésével magyarázható, így Kelet-Körép-Európa az árak emelkedése ellenére is egyre vonzóbb célpontja a multinacionális tőkének. A felmérés alapján Európa legolcsóbb városa a lista 103. helyén álló Bukarest.