További Magyar cikkek
Változások az élen
|
Demján Sándor (Trigránit) tartotta harmadik helyét, igaz vagyona 5 milliárd forinttal gyarapodott. A tavalyi első helyezett Fotex-tulajdonos Várszegi Gábor a negyedik helyre csúszott vissza, a tavalyi második Széles Gábor (Videoton Holding, MGYOSZ elnöke) pedig a hatodikra. Az első tízben van még Leisztiger Tamás (befektetések), Nagy Elek (Vegyépszer), Bige László Tibor (vegyipari befektetések), Veres Tibor (Wallis) és Wáberer György (szállímányozás, logisztika).
A listán helyet kaptak az elmúlt évek ismeretlen lottómilliárdosai. Hárman kaptak helyet a leggazdagabbak között, a 49. lett, aki 5,2 milliárdot nyert, a 2,3 milliárdos nyeremény a 128., az 1,72 milliárd a 136. helyre elegendő.
Politikusok is szerepelnek a listán. A leggazdagabb aktív politikus Kapolyi László a 45. helyen áll 5,5 milliárdjával. A kormánytagok közül ketten is bekerültek a 150-es listába: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a 72. lett 4 milliárd forinttal, Kóka János gazdasági miniszter a 101. helyen áll 3 milliárd forintos vagyonával.
A kibővített listára az idén a Magyarországon aktív, itt élő külföldiek is felkerülhettek, így lehetett első az orosz Rahimkulov. A magyarországi gazdagok egyébként nem kerülnek be a térség gazdagjait összegyűjtő listákba, pedig a szomszédok közül nincs olyan ország, mely ne képviseltetné magát a mezőnyben. A Népszabadság szerint azért, mert itthon jelentős eltérés lehet a látható és a tényleges vagyon között.
Konkurencia
|
Tavaly két kiadványból tudhattuk meg, hogy kik Magyarország leggazdagabbjai. Az előző években a Ringier adta ki a száz leggazdagabb magyar listáját, a kiadvány a Magyar Hírlap munkatársai készítették. Tavaly a Magyar Hírlap (ideiglenes) megszűnése után a kiadó jelezte, hogy a jövőben is kiadja a magazint. A korábbi kiadványok szerkesztője, Szakonyi Péter azonban a Manager Magazin Kft.-nek ajánlotta fel az elkészített anyagokat, így jelent a Száz leggazdagabb újság. A két lista között akkor meglepő hasonlóságok mutatkoztak.
A két kiadó kölcsönösen plágiummal vádolta egymást. A Ringier feljelentést tett üzleti titok megsértése miatt. A Manager Magazin azonban azt állítja, hogy a Ringier 2002-es kiadványának alapjául a német "Die 100 reichsten Deutschen" magazin szolgált, amit azonban a Manager Magazint is kiadó Spiegel-csoporthoz tartozik.