Kevés vendég
Parti János, a Danubius értékesítési igazgatója pedig arról számolt be, hogy az első négy hónapban 260 kínai vendégük volt, ami 750 vendégéjszakát jelent.
Bottyán Éva szerint a kínai beutaztatópiac csak azoknak a cégeknek ígéretes, amelyek megfelelő tőkeerővel rendelkeznek. A fizetésnél ugyanis a lassú és hosszadalmas kínai ügyintézés miatt több hónapos átfutási idővel lehet számolni. Ezért szükséges az előfinanszírozás, ami egy kis cég számára több millió forintos anyagi terhet jelent.
Az EU-csatlakozással fennáll a lehetőség, hogy a tőkeerős külföldi utaztatók elviszik az üzletet a magyarok elől, s Magyarországot is érintő európai körutazást szerveznek. Ebből legfeljebb a hazai szállodák, vendéglők, egyéb szolgáltatók részesednek, az utazási irodák nem. Ma már ugyanis bármely uniós tagországbeli cég minden korlátozás nélkül megjelenhet a magyar piacon.
Közvetlen járat
Az idegenforgalmi szakember szerint a Hainan Air közvetlen légijáratának beindulása augusztustól Peking és Budapest között fellendítheti a forgalmat, bár egyelőre e járatokra még nem lehet helyeket foglalni. Ugyanis még mindig nem tudható, hogy mikor indul és mikor érkezik a gép, és még a repülőjegyárakról sincs információ. A heti három járat töltése 750 vendéget jelenthet Magyarország számára.
A következő hónapokban sem várható nagyszámú kínai vendég, a szállodatársaságokhoz még nem érkeztek foglalások - erről számolt be mind a Pannonia Hotels Rt., mind pedig a Danubius Rt. illetékese.
A Magyar Turizmus Rt. tavaly kezdte meg marketingakcióját Kínában, és a forgalom felfuttatásán dolgozik az ITD Hungary keretében Pekingben dolgozó turisztikai képviselő is, aki február 1-jétől kezdte meg munkáját.