További Magyar cikkek
A 2103 törzsrészvényt egyenként egymillió forintos névértéken értékesítik, az apportálás nyolcmilliárd forint értékben történik. Ez a szándék derül ki egy a Népszabadság birtokába került előterjesztésből, amelyet az alapítvány kuratóriuma készített. A javaslat szerint az euró bevezetéséig az infláció ellensúlyozásaként a Hunguest Hotels Rt. évente 50 millió forintot fizet be az alapítvány számlájára a szociális üdültetés forrásának biztosítására.
Az alapítvány a szociális üdültetés támogatásához szükséges forrásokat eddig döntően vagyona működtetéséből teremtette elő. E források: a Hunguest Vagyonkezelő törzsrészvényei után járó osztalék, valamint a volt SZOT-szállodák üzemeltetése után járó vagyonkezelő díj. (A legértékesebb tizenhárom üdülőt a Hunguest Hotels Rt. működteti.)
Kevés volt a hozam
Az ügyletre azért szánta el magát az MNÜA, mert a vagyonkezelési díjbevétel, valamint a részvények hozama 1998-2004 között 4,1 milliárd forinttal kisebb összeget biztosított a szociális üdültetés támogatásához, mint ha pénztőke formájában állt volna rendelkezésre. Emiatt mintegy négyezerrel kevesebben vehették igénybe az üdülési támogatást.
A szállodák közül a legismertebb, illetve legnépszerűbb a debreceni Hőforrás, a balatonföldvári Park, a soproni Maróni, a hajdúszoboszlói Béke, a szegedi Forrás, a bükfürdői Répce, a hévízi Panoráma, a mátrafüredi Ózon, a szilvásváradi Szilvás, valamint a siófoki Ezüstpart, amely öt kisebb üdülőt foglal magában.
|