A német törvények szerint, ha egy adózó még a csalás felderítése előtt módosítja korábbi adóbevallását, akkor mentesül a bírság alól, és csupán az eltitkolt adót kell megfizetnie. Az őszinteségi hullámot az elmúlt nem egészen két hétben tartott másfél száz razzia váltotta ki, amelyeknek a lemondott Deutsche Post-elnök személyében prominens "áldozatuk" is volt.
Eközben egyre több ország érdeklődik a német kormány ajánlata iránt, amely szerint bármely kormánnyal hajlandó - ingyen - megosztani a 600 német és 800 más nemzetiségű adóalany ügyleteire vonatkozó adatokat. A legfontosabb nyugat-európai államok mellett a skandinávok, az amerikaiak, a kanadaiak és az új-zélandiak is nyomozni akarnak vagy már nyomoznak is az elmenekített milliók után.
A pénzvilág is felbolydult: a Bayerische Landesbank azt fontolgatja, hogy megválik a Hypo Alpe-Adria Liechtenstein bankban lévő tulajdonrészétől. A többi adóparadicsom körül is egyre jobban szorul a hurok. Angela Merkel kancellár ma Berlinben tárgyal Albert monacói herceggel, akinek miniállamát Liechtensteinhez hasonlóan "nem együttműködőként" tartja számon az OECD. Lehet, hogy svájci bankok is belekeverednek az ügybe; állítólag a patinás Vontobel liechtensteini részlege is a német nyomozók látókörébe került.