Nem kérnek a skótok Beckhamből
További Külföld cikkek
Most komolyan egy volt angol csapatkapitány fogja meggyőzni a skótokat, hogy maradjanak az Egyesült Királyságban? – nagyjából így lehet összefoglalni az elszakadáspártiak Twitter-reakcióját David Beckham volt angol válogatott kérésére, hogy maradjanak az Egyesült Királyságban.
The No campaign really is clueless. Bringing out an Ex-England football captain to charm the Scots? Yeah, that'll work. #indyref #Beckham
— Chris Webb (@Chris_Webb1) 2014. szeptember 15.
Beckham nyílt levélben próbálja maradásra bírni a skótokat:
A legbüszkébb arra vagyok, amikor kapitányként a hazám válogatottjában játszhattam. Ugyanezt a büszkeséget látom a skót játékosokban és szurkolókban, ez összeköt minket.
„El akarjuk mondani nektek, mennyire fontos nekünk a kapcsolatunk és barátságunk. Őszintén remélem, hogy a népszavazáson megújítjátok a történelmi köteléket, melyet az egész világ irigyel. Sokkal több köt össze minket, mint ami szétválaszt. Maradjunk együtt!″ – tette hozzá.
David Beckham out for No. You'll have to get past him for the hydrocarbon assets. (Trousers on, love.) pic.twitter.com/9Z7CBkzOi4
— Pat Kane (@thoughtland) 2014. szeptember 14.
Az elszakadáspárti twitterezők reakciója nagyjából felháborodott tiltakozás volt, Beckhamben sokan újabb akadályt látnak, hogy Skócia az Egyesült Királságtól függetlenül termelhesse ki az északi-tengeri kőolajkincset.
David Beckham londoni fiúként költözött északra, hogy egy skót edző keze alatt játsszon. Ő a legjobb példa arra, hogy mit érhetünk el, ha együttműködünk, és arra figyelünk, ami közös bennünk.
– nyilatkozta a Maradjunk együtt kampány vezetője, Dan Snow Beckhamről. A Manchester United korábbi edzője, a skót Alex Ferguson is felszólalt az elszakadás ellen.
Független ország legyen Skócia?
– igennel vagy nemmel válaszolhatnak erre az egyszerű, mégis összetett kérdésre a skótok csütörtökön, amikor arról szavaznak, hogy kilépjenek-e az Egyesült Királyságból. A népszavazásról szóló törvényt 2013 novemberében fogadta el a skót parlament, minden 16 évnél idősebb skóciai lakos szavazhat, összesen körülbelül 4 millióan. A skót függetlenségi törekvések egészen a két ország 1707-es egyesítéséig nyúlnak vissza, a kérdést most egyszerű többséggel döntik el, a legfőbb kampánytémák az északi-tengeri kőolaj, a közös valuta és a közkiadások. A kampányban híres skótokon kívül megszólalt már a királynő, Harry herceg és David Beckham, a legharcosabb maradáspárti természetesen David Cameron brit miniszterelnök. A küzdelem az utolsó napokban egyre kiélezettebb: Skóciában minden lehet, és az ellenkezője is. Itt írtunk arról, hogy a skótoknál ragadhat a brit atomflotta.