Trump szerint létezik pár alkalmazható terápia a koronavírus kezelésére
További Külföld cikkek
- Szerbia az Európai Unió tagja akar lenni, de nem mond le keleti partnereiről
- Elszabadultak az indulatok, verekedés tört ki a szerb parlamentben
- Itt a hivatalos végeredménye a nagy meglepést hozó romániai elnökválasztás első fordulójának
- Drámai bejelentés: megállhat a vérontás a Közel-Keleten, zuhannak az olajárak
- Tizenheten eltűntek, miután elsüllyedt egy turistahajó a Vörös-tengeren
Létezik néhány alkalmazható terápia a vírusfertőzés kezelésére – mondta Donald Trump amerikai elnök a Fehér Házban az új típusú koronavírus terjedésének megfékezésén dolgozó kormányzati munkacsoport szokásos napi sajtókonferenciáján csütörtökön.
Az elnök a malária ellen alkalmazott generikus gyógyszert, a Hidroxiklorokint említette, leszögezve, hogy az Egyesült Államok csaknem azonnal képes hozzáférhetővé tenni a szert. Hozzáfűzte, hogy amennyiben másutt biztonságos és hatékony kezelést fejlesztenek ki a koronavírus-fertőzés ellen, az erre vonatkozó információkat azonnal hasznosítják az Egyesült Államokban is az amerikaiak megóvása érdekében, írja az MTI.
A korábban háborús retorikára váltó elnök megemlítette a kaliforniai Gilead gyógyszergyártó Remdesivir nevű készítményét, amely szakemberek szerint eredményesnek látszik a koronavírus kezelésében. Közölte, hogy felkérte az amerikai Élelmiszer-, és Gyógyszerfelügyeletet (FDA) a lehetséges terápiák kidolgozásának felgyorsítására.
Az ebola elleni harcban bevált Remdesivir korábban is felmerült a koronavírus elleni harc egyik legfőbb fegyvereként, a február végén elkészült első, tesztverzióként értékelhető szer is a vírusfertőzések kezelésére alkalmas antivirális hatóanyag volt, de emellett összesen 35 cég dolgozik folyamatos munkában a védőszer kifejlesztésén világszerte.
Az FDA-t vezető Stephen Hahn arról beszélt a sajtótájékoztatón, hogy a hatóság vizsgálja a már forgalomban lévő gyógyszerek alkalmasságát esetleges más betegségek kezelésére. Kifejtette, hogy klinikai vizsgálatok lesznek a maláriaellenes gyógyszerek bevizsgálásai is annak megállapítására, hogy vajon alkalmazhatók-e az új típusú koronavírus ellen is. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy
legalább 12 hónapra lesz szükség, míg a jelenleg klinikai bevizsgálás alatt lévő vakcina forgalomba kerülhet.
Mike Pence amerikai alelnök közölte: a kórházakban már működő lélegeztetőgépek és lélegeztető készülékek közül több tízezret tudnak átirányítani csakis koronavírusos megbetegedések kezelésére.
Gazdaságsegítő csomagon dolgozik az amerikai kormány is
Újságírói kérdésekre válaszolva Donald Trump megismételte, hogy a kormányzat segíteni fog az új típusú koronavírus járványa miatt bajba került légitársaságoknak, hajózási vállalatoknak és valószínűleg a szállodaiparnak is. Elmondta azt is, hogy megvitatta a tokiói olimpia esetleges elhalasztásának kérdését a G7-es országcsoport vezetőivel, de döntés egyelőre nem született.
Vannak, akiknek már nincsenek kérdéseik, és vannak, akik az Indexet olvassák! Támogasd te is a független újságírást, hogy ebben a nehéz helyzetben is tovább dolgozhassunk! Kattints ide!