A királynő is jobbulást kíván Boris Johnsonak
- Trump: Amerikai orvosok is segítik Boris Johnson kezelését
- Boris Johnson intenzív osztályon, 13. havi nyugdíj, maszkból propagandaeszköz – a legfontosabb hétfői történések
- Boris Johnson intenzív osztályra került
- Boris Johnson intenzív osztályra került
- Szombaton beszélt utoljára a minisztereivel Boris Johnson
- Boris Johnson továbbra is kórházban marad
További Külföld cikkek
- Soha ennyi házi készítésű pokolgépet nem foglalt még le az FBI
- Rendőrökre és tűzoltókra támadtak a tűzijátékokkal szilveszter éjjel Németországban
- 2025 a lelepleződés éve lesz, minden nagyhatalmi szereplő céljára fény fog derülni
- Újabb bizonyítékot találtak a Balti-tengeren történt kábelszakadásról
- Botrány Svédországban: kiirtaná a veszélyeztetett farkasállomány felét a kormány
Frissítés kedden, 16:06 -kor: A királynő, II. Erzsébet is jobbulást kívánt Boris Johnsonak és a várandós barátnőjének. Egy a királyi család hivatalos Twitterén közzétett üzenet szerint őfelsége gyors és teljes felépülést kívánt Nagy-Britannia miniszterelnökének.
Earlier today The Queen sent a message to Carrie Symonds and to the Johnson family. Her Majesty said they were in her thoughts and that she wished the Prime Minister a full and speedy recovery. pic.twitter.com/Mo1SgAd9wh
— The Royal Family (@RoyalFamily) April 7, 2020
Frissítés kedden, 14:58-kor: A Downing Street közlése szerint a brit miniszterelnök állapota stabil, és lelkileg is kiegyensúlyozott. Továbbra is önállóan, lélegeztetőgép nélkül lélegzik, oxigént a sztenderd ellátás miatt kap. Johnsonnál továbbra sem diagnosztozálták a tüdőgyulladást, tájékoztatta a CNN-t a szóvivője.
Kedden írtuk:
A brit kormány egyik magas rangú tagja szerint az új koronavírus okozta betegség miatt intenzív osztályon kezelt Boris Johnson brit miniszterelnök továbbra sem szorul lélegeztetésre, és nincs hír olyan diagnózisról, amely szerint Johnsonnak tüdőgyulladása lenne. Johnsont vasárnap este vitték be a londoni St. Thomas kórházba, miután megfertőződött a koronavírussal, és betegségének egyes tünetei, mint a láz vagy köhögés nem múltak. A Downing Street hétfőn késő este jelentette be, hogy Johnsont átvitték a kórház intenzív osztályára, mivel állapota romlott.
A londoni miniszterelnöki hivatal szóvivője hangsúlyozta, hogy Johnson nem szorul lélegeztetésre, csak abból a meggondolásból vitték át az intenzív osztályra, hogy ha mégis lélegeztetőgépre lenne szüksége, a közelében legyen.
Michael Gove, a kormány munkáját összehangoló kabinetiroda miniszteri rangú vezetője a BBC közszolgálati rádió keddi hírműsorában elmondta, hogy
Johnson az intenzív kezelés előkészítése során oxigént kapott, de továbbra sincs szüksége lélegeztetésre. Hozzátette: Johnson elsősorban azért van a kórház intenzív osztályán, hogy megkaphasson bármilyen egyéb kezelést, amelyet az orvosi stáb szükségesnek tart.
Arra a kérdésre, hogy Boris Johnsonnak tüdőgyulladása van-e, a kabinetirodát vezető miniszter azt mondta, hogy nincs tudomása ilyen diagnózisról. Hozzátette: ha a kormányfő állapotában bármiféle változás történik, a Downing Street tudatni fogja. A miniszterelnöki hivatal tájékoztatása szerint Johnson kérésére Dominic Raab külügyminiszter vette át a kormányfői feladatokat.
A jelenlegi brit kormányban nincs miniszterelnök-helyettesi tisztség, de Dominic Raab az „első miniszter" címet is viseli. Ez azt jelenti, hogy rangban az összes többi kabinettag felett áll, és így gyakorlatilag Boris Johnson után a brit kormány legmagasabb rangú tagja.
Arra a kérdésre, hogy Raabra átruházták-e azokat a döntéshozatali jogosultságokat, amelyek például egy nukleáris támadás esetén a miniszterelnököt megilletnék, Michael Gove a keddi BBC-interjúban csak annyit mondott, hogy nemzetbiztonsági kérdésekben nem tud részletes felvilágosítást adni. Hozzátette, hogy jól kidolgozott és alaposan tesztelt eljárásrend van érvényben ilyen esetekre, de részleteket erről sem fedett fel.
Arra a kérdésre, hogy a járvány okozta válsághelyzetben a folyamatok nem egy nemzeti egységkormány létrehozása felé tartanak-e, a kabinetirodát vezető miniszter azt mondta: nem gondolja, hogy ez bárkiben felmerült volna. Hozzátette, hogy az ellenzéki politikusok - köztük a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetői - példásan viselkednek a jelenlegi helyzetben, támogatják a kormány járványellenes tevékenységét, de az ellenzék dolga az, hogy kérdéseket tegyen fel és beszámolásra kötelezze a kormányt.
A BBC azóta arról is beszámolt, hogy Gove is házi karanténba vonult, mert az egyik családtagja a koronavírus-fertőzés tipikus tüneteit mutatja.
Közben II. Erzsébet brit királynő és családja április hetedikén, az egészségügyi világnapon üzenetet küldött az egészségügyi dolgozóknak a Twitteren: ebben az áll, hogy tiszteletet érdemelnek az egészségügyi dolgozók, hiszen szerepük alapvető fontosságú. A királynő és családja a legjobbakat kívánja és mérhetetlen tiszteletüket szeretnék kifejezni a dolgozók felé, önzetlenségük, szorgalmuk és elkötelezettségük miatt.
Today, on #WorldHealthDay, The Queen has sent a message to healthcare professionals across the Commonwealth and around the world, on behalf of The Royal Family. 🌍🏥 pic.twitter.com/AL2N08qnjE
— The Royal Family (@RoyalFamily) April 7, 2020