Mostantól nem csak tiltással küzd a Facebook a holokauszttagadás ellen
A holokauszttagadás egyre elterjedtebb jelenségét egyebek között a Facebook segítségével szorítaná vissza az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO). A szervezet megállapodott a közösségimédia-óriással, hogy a holokauszttagadás iránt érdeklődöket a Zsidó Világkongresszus (WJC) által létrehozott, a holokausztról szóló honlap (www.aboutholocaust.org) felé irányítja – adta hírül az MTI.
A közösségi oldal 2020 októberében bejelentette, hogy minden platformjáról letiltja azokat, akik tagadják a nácik által a zsidókkal szemben elkövetett bűncselekmények megtörténtét.
Audrey Azoulay, az UNESCO főigazgatója az emléknap alkalmából azzal igazolta a kezdeményezést, hogy „a holokauszt történetének ismerete létfontosságú a tagadás és az összeesküvés-elméletek elleni harchoz”.
Az antiszemitizmussal és holokauszttagadással szembeni harc érdekében fontos, hogy az emberek tájékozódjanak a történtekről, amelyek a zsidó nép harmada elleni népirtáshoz vezettek
– mondta a Facebook feddhetetlenségért felelős alelnöke, Guy Rosen.
Ron Lauder, a WJC igazgatója elégedettségének adott hangot az együttműködéssel kapcsolatban, amelynek célja, hogy „a Facebook 2,7 milliárd felhasználója pontos és teljes információkat kapjon a holokausztról”.
A kezdeményezést a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából ismertették egy párizsi rendezvényen, amelyen Luigi Toscano fényképész művei láthatók a holokauszt több mint 200 túlélőjének arcképével.
Kanada 1,6 millió dolláros támogatással csatlakozott azokhoz az országokhoz, amelyek pénzügyileg támogatják a holokausztról szóló oktatás előmozdítását a jövőbeni népirtások megelőzése céljából.