Egyre nő az aggodalom Angliában, amiért az egészségügyi dolgozók csaknem 15 százaléka még mindig nincs beoltva koronavírus ellen – írja a The Guardian.
Bár Matt Hancock egészségügyi miniszter kötelezővé tette volna az influenza elleni oltást az állami egészségügyi rendszerben, az NHS alkalmazottai számára még a koronavírus-járvány előtt, ez a kísérlet megbukott a szakszervezeti ellenálláson.
Vasárnaptól nem kötelező a szabadtéri maszkviselés Izraelben – idézi a Háárec Juli Edelstein egészségügyi miniszter döntését, amelyet a tárca szakértői a koronavírus alacsony halálozási arányával indokolnak. Zárt térben továbbra is kötelező lesz maszkot viselni.
Izraelben eddig 5 341 887 ember kapta meg legalább az első koronavírus elleni oltást. Ez az országlakók 57,5 százalékát jelenti. Jelenleg 2680 aktív fertőzöttről tudnak, akik közül 201-en vannak súlyos állapotban, 109-en lélegeztetőgépen. Eddig összesen 6315 ember vesztette életét a kór miatt.
Humanitárius segítséget kértek oltóanyagok és gyógyszerek beszerzéséhez az ENSZ főtitkárhelyettesétől egy pénteki videokonferencián Brazília államainak kormányzói – jelentette a G1 brazil hírportál.
A kórházban ápolt betegeknek 11 államban nem jut elegendő fájdalomcsillapító és nyugtató, sem oxigén
– jelentette ki Wellington Dias, Piauí állam munkáspárti vezetője.
Brazília a világjárvány egyik legsúlyosabban érintett országa. Az Orvosok Határok Nélkül nevű civil szervezet szerint Latin-Amerika legnagyobb, 211 milliós országában humanitárius válsághelyzet alakult ki, mert Jair Bolsonaro elnök kormányának nem volt meg a politikai akarata, hogy kezelje a járványt.
A koronavírust az egészségügyi minisztérium adatai szerint 13 832 455 ember kapta el eddig, és 368 749-en haltak bele a Covid-19-be. A BBC brazíliai kiadása szerint az intenzív osztályon ápolt betegek több mint fele 40 évesnél fiatalabb, és a járványnak 1300 csecsemő is áldozatul esett, Brazília egyes részein pedig a halálozások száma április elején meghaladta a születések számát is.
Januárban négy, Brazília Amazonas államából Japánba utazó embernél új variánst mutattak ki, amelyet P.1 névre kereszteltek, s amely Brazíliában alakult ki és fertőzőbb, mint az eredeti, elsőként a kínai Vuhanban megjelent vírus.
Április 30-ig bezárják az iskolákat és kijárási tilalmat hirdettek a tunéziai hatóságok a koronavírus-járvány megfékezése érdekében. Autóval este 7 óra után nem lehet az utcára hajtani – írja a Reuters.
A 11,5 milliós észak-afrikai országban eddig 281 777 fertőzöttet azonosítottak, és 9639 ember életét követelte a kór.
Az új típusú koronavírus-járvány elleni oltóanyagok lassú beszerzése ellen tiltakoztak többen szombaton Szarajevóban, Bosznia-Hercegovina fővárosában.
Autósok járműveikkel torlaszolták el a szarajevói főpályaudvarhoz vezető teret, majd számos tiltakozó a bosznia-hercegovinai parlamenthez vonult a klix.ba helyi hírportál beszámolója szerint.
A tiltakozók a járványkezelés és a betegek ellátásának hiányosságai ellen is felemelték a hangjukat, és a szövetségi kormány, valamint az egyik államalkotó közösség, a Bosznia-hercegovinai Föderáció vezetésének távozását követelték.
Bosznia-Hercegovina eddig meglehetősen kevés oltóanyaghoz jutott, amelyeket a Covax nemzetközi oltóanyagprogram keretén belül adományként kapott. Közben a járvány nem kíméli az országot. A 100 ezer lakosra jutó új fertőzöttek száma a múlt héten elérte a 641-et, és a 3,5 millió lakosú országban
az elmúlt 24 órában 86-an haltak bele a Covid-19-be.
Egyre nő az aggodalom Angliában, amiért az egészségügyi dolgozók csaknem 15 százaléka még mindig nincs beoltva koronavírus ellen – írja a The Guardian.
Bár Matt Hancock egészségügyi miniszter kötelezővé tette volna az influenza elleni oltást az állami egészségügyi rendszerben, az NHS alkalmazottai számára még a koronavírus-járvány előtt, ez a kísérlet megbukott a szakszervezeti ellenálláson.
Izraelben a Természet- és Parkvédelmi Hatóság a közösségi médián keresztül próbál segíteni a barátaikkal vagy családtagjaikkal a járvány miatt régóta fizikailag nem érintkező embereknek. A hatóság azt tanácsolja nekik, hogy ölelgessenek fákat parkokban vagy a természetben szeretteik helyett.
Ebben a kényelmetlen időszakban azt ajánljuk mindenkinek a világon, hogy menjen ki a természetbe, vegyen egy mély levegőt, és öleljen meg egy fát, mutassa ki szeretetét, és szeretetet kap
– közölte Orit Steinfeld, a hatóság marketingigazgatója az Apollonia Nemzeti Parkban. Hozzátette, hogy a legalapvetőbb emberi szükségletek közé tartozik a kapcsolódás, az érintés és ölelés, írja a Reuters.
A Johns Hopkins Egyetem adatai szerint a világban koronavírusban meghalt emberek száma már átlépte a hárommilliót, a számláló jelenleg 3 001 892-n áll, azaz ez olyan, mintha Kijev vagy Lisszabon teljes lakossága meghalt volna egy év alatt, Philadelphia és Dallas lakóinak a száma összesen és több mint Chicago lakossága (2,7 millió).
A valódi szám a szakértők szerint nagyobb, mert lehetséges, hogy egyes országok kormánya manipulálja a járványadatokat.
A világon lakosságarányosan a járvány kezdete óta Csehországban haltak meg a legtöbben koronavírusban, Magyarországon pedig a második a listán.
Az új, Indiában felfedezett koronavírus-variánsra dupla mutánsként hivatkozik az indiai sajtó. A szakértők szerint ez okozza Indiában a megugrott esetszámokat, amik annyira megnövekedtek, hogy csak az elmúlt 24 órában 200 ezer új esetet regisztráltak az 1,3 milliárd lakosú országból, írja a Live Mint.
Tizennégy mexikói helység önkormányzata nem engedi be az oltást végző egészségügyi dolgozókat. Ott, ahol elutasítják a vakcinát, nagy számban egyébként őslakosok élnek – írta az MTI. Michoacán államban még azokra a katonákra is rálőttek, akik a vakcinákat szállító konvojt kísérték. Az incidensben senki sem sérült meg, a szállítmány célba ért.
A mexikói egészségügyi minisztérium egyik tisztségviselője azt közölte, hogy tiszteletben tartják azoknak a döntését, akik nem kérik a vakcinát, de ugyanakkor megpróbálják megszervezni azoknak az oltást, akik viszont szeretnék magukat beoltatni. A 126 millió lakosú országban eddig 13,5 millió adag vakcinát adtak be.
Visszatérnek az iskolapadokba a középiskolások, valamint az általános iskolák felső tagozatos diákjai hétfőtől Szerbiában, a koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb ugyanis úgy döntött, hogy az országban már semmi nem indokolja a virtuális oktatás folytatását – közölte az MTI.
Brazíliában arra kérik a nőket, hogy ne szüljenek gyereket mindaddig, amíg a koronavírus-járvány teljes erővel tombol az országban. Az erről szóló hatósági ajánlásban az egészségügyi minisztérium államtitkára, Raphael Parente azt állította, meg kell várni „a jobb pillanatot” a fogantatásra, a P1 néven ismert brazil vírusvariáns pedig agresszívebben támadja a várandós nők szervezetét.
Brazíliában jelenleg 13 832 455 fertőzöttről és 368 749 halálos áldozatról tudni, 12 163 831-en meggyógyultak. A koronavírus Brazíliában szedte a második legtöbb halálos áldozatot az Egyesült Államok után, amiben a 2020 novemberében Manaus városában azonosított P1 vírusvariánsnak tulajdonítanak jelenős szerepet.
A világon 139 696 311 ember fertőződött már meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 997 367 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szombat reggeli adatai szerint. 79 558 790-en meggyógyultak – írja az MTI.
Egy nappal korábban 138 890 681 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 2 985 407 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen.
Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Tíz évre eltiltotta közhivatal viselésétől Martín Vizcarra volt perui elnököt a dél-amerikai ország kongresszusa pénteki titkos szavazásával, mert soron kívül beadatta magának a koronavírus elleni oltóanyagot – írja az MTI.
A politikus és két családtagja két nappal azelőtt kapta meg a vakcinát, hogy Peruban egyáltalán engedélyezték volna bármelyik vakcina használatát.