Számos ország után Olaszország is beutazási korlátozásokat rendelt el az Indiából érkezőkkel szemben.
A teljes belépési tilalom mindenkire vonatkozik, aki az elmúlt tizennégy napban hagyta el az ázsiai országot – jelentette be Roberto Speranza egészségügyi miniszter a Twitteren.
A Guardian beszámolója szerint az olasz állampolgárok visszatérhetnek hazájukba, ha indulásukkor és érkezésükkor is negatív tesztet produkálnak, és megérkezésüket követően karanténba vonulnak.
A koronavírus elleni oltás felvételére és a vírus terjedését gátló óvintézkedések betartására intette az indiaiakat Narendra Modi kormányfő, miközben minden korábbi rekordot megdöntve megközelítette a 350 ezret az új fertőzöttek napi esetszáma, és az ősellenség Pakisztán is segítséget ajánlott a dél-ázsiai országnak – számolt be az MTI.
Bizakodóak voltunk, miután sikeresen kezeltük az első hullámot, de a járvány mostani vihara megrengette Indiát
– ismerte el a miniszterelnök rádióbeszédében. A koronavírusos esetek száma immár a negyedik egymást követő napon nőtt több mint 300 ezerrel, ami világrekord. A halálos áldozatok száma a hivatalos adatok szerint 2767-tel nőtt, és már megközelíti a 200 ezer főt.
Az indiai járványhelyzet láttán egy sereg külföldi országgal együtt a szomszédos atomhatalom, az Indiával a vitatott Kasmír tartomány hovatartozása miatt hadiállapotban lévő Pakisztán is jelezte, hogy kész segíteni. Az iszlám köztársaság orvosi felszerelést, többek között lélegeztetőgépeket ajánlott föl. Egyelőre nem lehet tudni, hogy India elfogadta-e a pakisztáni felajánlást.
Ismét felröppent Kim Dzsongun halálának híre a közösségi oldalakon, hírügynökségi források azonban arról beszélnek, hogy az észak-koreai elnök egy vidéki üdülővárosba menekülhetett a vírus elől – írja a Guardian.
Dél-koreai hírszerzési források szerint a Kim Dzsongun által használt különvonat Wonsan városába érkezett. Ez arra utalhat, hogy a vezető menedékbe vonult az új koronavírus miatt.
Amerikai műholdfelvételek megerősítették az értesülést.
Egyhetes iskolai szünet kezdődik Szlovéniában hétfőn. Egyben további enyhítésekre lehet számítani az országban, például újra megnyithatnak a hotelek. Az egészségügyi szakemberek és az illetékes miniszter viszont arra kér, mindenki tartsa be a szükséges intézkedéseket – adta hírül az MTI.
Szlovéniában kedden a megszállók elleni felkelés napját ünneplik, munkaszüneti nap lesz. A következő hét vége pedig a munka ünnepe, amikor jellemzően mindenki a szabadban majálisozik.
A szakemberek szerint viszont nem szabad úgy tenni, mintha a koronavírus nem lenne még mindig jelen, az enyhítések és a sok szabadidő ellenére is elővigyázatosságra van szükség – írta a ljubljanai sajtó.
Az orosz fél jóváhagyta annak a szerződésnek a nyilvánosságra hozatalát, amelyet Szlovákiával kötött az orosz Szputnyik V vakcina beszerzéséről – derült ki a Szputnyik V Twitter-oldalán közzétett bejegyzésből.
Nem kifogásoljuk, hogy Szlovákia közzétegye a Szputnyik V vakcinával kapcsolatos szerződést, de a Pfizer vállalattal kötött szerződést éppen úgy közzé kell tenni és össze kell hasonlítani
– írták az orosz vakcina közösségi oldalán.
Az oroszok hozzátették, hogy a magyarországi oltási adatok alapján a Szputnyik V jobb eredményeket ért el, mint a Pfizer – adta hírül a Körkép.
Ha minden a tervek szerint halad, akkor az orosz vakcinával már május első hetében elkezdhetik az oltást Szlovákiában – mondta el Gyimesi György szlovák parlamenti képviselő a Hospodárske Noviny online televízióban.
Gyimesi hangsúlyozta, hogy az orosz oltóanyagot jónak és biztonságosnak tartja, és a vakcina körüli vitát kizárólag politikai csatározásnak tekinti.
Hozzátette, hogy a szlovák szállítmány ellenőrzésére felkért magyarországi labor nemcsak a vakcinát magát, hanem a dokumentációt is ellenőrizni fogja.
Az Egyesült Államokat mélyen aggasztja a koronavírus-járvány Indiában fellángolt újabb hulláma, és azt tervezi, hogy hamarosan további segítséget nyújt Újdelhinek – közölte szombaton a washingtoni Fehér Ház egyik szóvivője.
Élénk párbeszédet folytatunk magas szinten, és azt tervezzük, hogy hamarosan további segítséget nyújtunk India kormányának és egészségügyi dolgozóinak a járvány mostani súlyos fellángolása elleni küzdelemben. Hamarosan többet is megoszthatunk majd erről
– tudatta a szóvivő e-mailben a Reuters hírügynökséggel.
Indiában a héten sorra dőltek meg a koronavírus-járvány újonnan regisztrált fertőzöttjeinek napi rekordjai. Az ország egészségügyi minisztériuma szombatra virradóra 346 786 új fertőzöttet és 2624 halálos áldozatot jelentett, a statisztikák szerint pedig Újdelhiben minden negyedik percben meghal valaki a Covid–19-ben.
A világon 146 110 536 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 3 096 693, a gyógyultaké 84 123 195 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint vasárnap reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 145 289 885 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 083 440 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2-vírus okozta Covid–19 nevű betegség az Egyesült Államokat sújtja leginkább, ahol 32 044 974 fertőzött volt eddig a napig, és 571 920-an haltak meg.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Több mint egymilliárd adag koronavírus elleni oltást adtak be világszerte a Covid–19-járvány ellen indított tömeges oltási kampányok decemberi kezdete óta, azaz kevesebb mint öt hónap alatt – áll az AFP francia hírügynökség szombat este készített összesítésében.
A hivatalos forrásokon alapuló számítás szerint ez idő alatt legalább 1 002 938 540 adag vakcinát fecskendeztek be a világ 207 országában és területén. Ennek több mint a felét (58 százalék) három országban adták be: az Egyesült Államokban (225,6 millió), Kínában (216,1 millió) és Indiában (138,4 millió).
Lakosságarányosan azonban Izrael jár az élen, tíz izraeli közül majdnem hatan (54,5 százalék) az oltásnak már mind a két adagját megkapták.
Az Európai Unióban 128 millió adagot adtak be, és ezzel a lakosság 21 százalékát érték el. A 27-ek éllovasai, Málta (47) és Magyarország (37 százalék) mögött az EU legnépesebb országai az európai átlag felé tendálnak: Franciaország (20,5), Németország (22,6), Olaszország (19,9) és Spanyolország (22,3 százalékkal).
Míg az első 500 millió vakcinát a negyedik hónap végére, március 25-re sikerült beadni, az eredmény megduplázásához már kevesebb mint egy hónap kellett.
Az „alacsony jövedelmű” országokra a beadott oltások mindössze 0,2 százaléka jutott.
Tizenkét ország még egyáltalán nem oltott: hét afrikai (Tanzánia, Madagaszkár, Burkina Faso, Csád, Burundi, Közép-afrikai Köztársaság, Eritrea), három óceániai (Vanuatu, Szamoa, Kiribati), egy ázsiai (Észak-Korea) és egy karibi (Haiti).
Legalább huszonhét ember meghalt, és további negyvenhat megsérült abban tűzben, amely szombat éjjel keletkezett egy koronavírus-betegeket ellátó bagdadi kórházban, a város délkeleti részében – számolt be az MTI.
Az iraki főváros Dijála-hídjának közelében található Ibn al-Hatib Kórházban az után csaptak fel a lángok, hogy baleset következtében felrobbant egy oxigéntartály – tették hozzá helyi források.
A helyszínről a Reuters hírügynökség egyik fotósa azt jelentette, hogy a kórházhoz számos mentőautót riasztottak az égési sérüléseket szenvedett páciensek elszállítására.
Az INA állami hírügynökség az iraki polgári védelem vezetőjét idézte, aki elmondta: a lángok a tüdőgyógyászati intenzív osztálynak helyet adó emeleten csaptak fel, és a kórházban lévő 120 emberből 90-et kimentettek.
A tüzet sikerült eloltani.
Köszöntjük kedves olvasóinkat!
Indul napi nemzetközi hírösszefoglalónk a koronavírus-járvány fejleményeiről, a legfontosabb tudnivalókkal.