- Külföld
- rendőrség
- eső
- áradás
- belgium
- hollandia
- luxemburg
- benelux-államok
- németország
- időjárás
- meteorológia
- katasztrófa
Sokkoló felvételek: áradnak a nyugat-európai folyók, sok a halálos áldozat
További Külföld cikkek
- Az első zuhanást még túlélte a szlovéniai Alpokban meghalt magyar túrázó
- Izrael rakétatámadást hajtott végre Jemenben, kis híján a WHO vezetőjét is eltalálták
- Sikeres csúcstámadás után eltűnt két olasz hegymászó, napok óta keresik őket
- Felfoghatatlan összeget lehet nyerni egy amerikai lottón
- Legalább hárman meghaltak egy buszbalesetben Norvégiában
Belgiumban, Hollandiában és Luxemburgban is áradásokhoz vezettek a több napja tartó heves esőzések – adta hírül az MTI. Több ezer ház rongálódott meg vagy omlott össze, két ember pedig életét vesztette.
A The BrusselsTimes belga hírportál szerint Belgium legsúlyosabban érintett térségei a vallon tartomány délkeleti régiójában fekvő Spa és Chaudfontaine városok, ahol mintegy 1350 ingatlanban keletkeztek károk, és mintegy 1700 embert kellett kitelepíteni.
A kelet-belgiumi Eupen település mellett holtan találtak egy fiatalembert, akit az árvíz sodort el, illetve Liége-ben egy 50 éves férfi fulladt meg vízzel elárasztott pincéjében. A hatóságok egy 15 éves lányt keresnek, akit az Ourthe folyó sodort magával.
Az ország több tartományában, köztük Namurban és Lüttichben már szerdán vészhelyzetet hirdettek. A hatóságok úgy döntöttek, hogy kiürítik a környező kisebb településeket. Csütörtökön a belga kormány aktiválta az uniós vészhelyzeti mechanizmust, amely lehetővé teszi, hogy nemzetközi segítséget kapjon.
A Dutchnews holland hírportál azt írta, hogy a Maastricht melletti Valkenburgban 433 otthonban nincs áram az áradások miatt, és egy idősotthon lakóit is evakuálni kellett az árvízveszély miatt az éjszaka folyamán. Luxemburgban az áradások miatt csütörtök reggel 1200 alkalommal hívták ki a mentőszolgálatokat.
A kedden kezdődött özönvízszerű esőzés a Németország nyugati részén fekvő Rajna-vidék–Pfalz és Észak-Rajna–Vesztfália tartomány több térségében katasztrófát okozott. Megáradtak a folyók és patakok, alámostak utakat, elöntöttek udvarokat, pincéket, házakat, helyenként egész településeket.
Összesen Már legalább 45 ember halt meg a természeti katasztrófa miatt.
A váratlanul és rendkívüli sebességgel keletkezett áradások elleni védekezésben a tűzoltóság és a katasztrófavédelmi szervezet (THW) mintegy 15 ezer emberrel vesz részt. A hadsereg (Bundeswehr) több mint háromszáz katonával és munkagépekkel segíti őket.
Különösen feszült a helyzet a Wupper folyó mentén, több települést ki kellett üríteni, és a régió egyik legnagyobb városa, Wuppertal egy része víz alá került. Rohamosan emelkedik a Rajna, a Mosel és több kisebb nyugat-németországi folyó vízszintje is. A hosszan tartó heves esőzés áramkimaradásokat, jelentős károkat és közlekedési fennakadásokat is okozott.
A Westnetz hálózatüzemeltető társaság adatai szerint Észak-Rajna–Vesztfáliában és Rajna-vidék–Pfalzban legalább 200 ezren maradtak áram nélkül, mert vízbetörés vagy annak veszélye miatt le kellett kapcsolni transzformátorállomásokat. Leverkusenben egy kórházat teljesen ki kellett üríteni az áramellátás megszakadása miatt.
A szövetségi meteorológiai szolgálat (DWD) előrejelzése szerint az időjárási helyzet várhatóan a hét végéig alig változik. Az ország nagy részén továbbra is számolni kell azzal, hogy rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.