Súlyosbodni látszik a járványhelyzet Szerbiában, ahol a fertőzöttek között folyamatosan növekszik a fiatalok és a gyermekek száma. Ezt igyekszik megállítani a szerb válságstáb, ezért újabb szigorításokat vezetnek be november 8-tól – derül ki a Pannon RTV cikkéből.
A legfrissebb adatok szerint 65 ember halt bele a koronavírus-fertőzés szövődményeibe az elmúlt 24 órában Szerbiában, ahol az új fertőzöttek száma 4804, kórházban pedig 6700 beteget kezelnek, közülük 272-en kényszerülnek lélegeztetőgépre.
Hétfőtől az eddigi 22 óra helyett már 20 óra után kérik az oltási igazolványokat a vendéglátóhelyeken, és a korlátozás ezúttal a játéktermekre is vonatkozik. Milanko Sekler szerb virológus szerint azonban ez kevés.
Én a 22 órával is elégedetlen voltam, és most a 20 órával is. Nem értek egyet az ilyenfajta, kiskanállal adagolt szigorításokkal, nem értem a lényegüket. Úgy gondolom, hogy a nap 24 órájára kellett volna bevezetni
– fogalmazott a szakértő.
Eközben a járványügyi szakorvosok már a delta-plusz variáns szerbiai megjelenésétől tartanak, amit már a szomszédos Horvátországban, illetve Szlovákiában is izoláltak.
Az Ocugen nevű amerikai vállalat bejelentette, hogy benyújtották a hatóságoknak vészhelyzeti engedélyeztetésre 2 és 18 év közöttieknek a Covaxin nevű, Indiában fejlesztett oltóanyagot – írja a Guardian.
Az Ocugen klinikai vizsgálatokból származó adatai az Egyesült Államokon kívüli országokból származnak, és csupán kevés gyereken tesztelték. Ezért lehetséges, hogy ez nem lesz elegendő ahhoz, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) megadja az engedélyt.
A Bharat Biotech által fejlesztett Covaxin szerdán kapta meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vészhelyzeti ajánlását, de egyelőre csak felnőttek számára.
Indul az Index hétvégi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.