Dél-Koreában 3187 koronavírusos megbetegedést regisztráltak szerdára, ami megközelítette a szeptember végén felállított 3270-es számot, míg az ország fővárosában, Szöulban 1436 új fertőzést jelentettek az elmúlt 24 órában.
A pandémia kezdete óta viszonylag kevés megbetegedést és halálesetet regisztráltak Dél-Koreában, ám szerdára újabb 21 ember vesztette életét a koronavírusban, ezzel egymás után a 16. napon volt két számjegyű a halálesetek száma.
A koronavírusos fertőzöttek számára fenntartott intenzív osztályokon 76,1 százalékos a telítettség, és sok kritika éri a kormányt, hogy túl korán enyhített a korlátozásokon a gazdaság újjáélesztése érdekében.
A járvány kezdete óta 402 775-en kapták el a koronavírust, és 3158-an haltak meg benne Dél-Koreában.
Benyújtotta az amerikai gyógyszerhatóságnak (FDA) az engedélykérelmet a Pfizer a koronavírus elleni, szájon át szedhető tablettájára. Ez a magas kockázatú betegeken segíthet majd. Ha zöld utat ad a kérelemnek az FDA, akkor a medicinát a kór korai szakaszában alkalmazhatják, közölte a portfolio.hu.
Sajtóértesülések szerint még idén megkaphatja az FDA vészhelyzeti engedélyét az amerikai cég, a készítmény révén csökkenthető a kórházak leterheltsége a kritikus téli időszakban. Az idén 180 ezer adagnyi gyógyszer legyártását ígéri az amerikai cég, amit jövőre 50 millióra emelhet.
A Paxlovid elnevezésű készítmény jól szerepelt a teszteken a magas kockázatú betegek esetében; az enyhe és mérsékelt súlyosságú tüneteket mutatóknál 89 százalékkal mérsékelte a kórházba kerülés és a halál kockázatát, ha a diagnózist követő három napon belül szedni kezdték a gyógyszert.
Egy kezelés 30 tablettából áll, amit 5 napon keresztül kell szedni. Folyamatban van az amerikai gyógyszerhatóságnál egy másik koronavírus-gyógyszer, az MSD molnupiravir nevű készítményének engedélyeztetése is.