Négy embert vett őrizetbe a rendőrség Szlovákiában: a gyanú szerint olyan cégekkel álltak kapcsolatban, akik hamis adatokkal igényeltek állami támogatás a pandémia idején.
Az esetről Hamran István ideiglenesen kinevezett országos rendőrfőnök nyilatkozott, aki elmondta, hogy valószínűleg más személyeket is őrizetbe vesznek még az ügyben, és nagyon úgy néz ki, hogy bűnszervezet állhat a csalások hátterében.
A járvány kezdete óta Szlovákiában a minisztérium több mint 2 milliárd eurót fizetett ki olyan cégeknek, melyek nehéz helyzetbe kerültek a pandémia miatt.
A Ján Kuciak Befektetési Központ megállapította, hogy a pezinoki munkaügyi kirendeltségnek idén június és augusztus között 24 millió eurót kellett volna kifizetnie olyan gyanús cégeknek, amelyeknek nincs pénzügyi kimutatása, nem lehet tudni, hogy vannak-e alkalmazottaik, ha igen hányan, ráadásul többnek adótartozása is van. Mindezek mellett azt is kiderítették, hogy 28 postafiók van külföldi állampolgárok tulajdonában, többségében Görögországból és Horvátországból.
A munkaügyi hivatal és a munkaügyi minisztérium azt állítják, hogy tisztában vannak a segélyekkel való esetleges visszaélésekkel, és olyan rendszerszintű és belső ellenőrzői mechanizmusokat alakítottak ki, amelyek alapján azonosítani lehet az esetleges visszaéléseket.
(via Paraméter)
A világon 266 449 429 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 5 262 356 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint – számolt be az MTI. Egy nappal korábban 265 854 752 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 255 648 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A hivatalos adatok szerint a SARS–CoV–2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
New York városában a gyerekek számára is kötelezővé teszik az oltást, már ötéves kortól – írja a Guardian.
Az első oltást december 14-ig kell felvenni, december 27-től pedig azok a 12 év felettiek, akik nincsenek teljesen immunizálva, nem léphetnek be éttermekbe, és nem vehetnek részt semmilyen, a tanításon kívüli iskolai tevékenységben.
Ugyanettől a naptól a városban minden vállalatnak be kell vezetnie dolgozóinál a kötelező oltást, ezt pedig nem lehet majd teszteléssel kiváltani – jelentette be Bill de Blasio polgármester.
A brit kormány kedden érvénybe lépett rendelete alapján indulás előtt is koronavírustesztet kell végezniük az Angliába belépő, 12 évesnél idősebb utasoknak. London az intézkedést a koronavírus nemrégiben azonosított, a korábbi változatokhoz képest jelentős mutációkat tartalmazó omikron-variánsának felbukkanásával indokolta – számolt be az MTI.
A brit idő szerint hajnali 4 órától, közép-európai idő szerint 5 órától érvényes szabályozás szerint az utazás megkezdéséhez minél közelebbi időpontban, az indulás előtt legfeljebb 48 órával kell elvégeztetni a koronavírustesztet. Ez lehet gyorsteszt (lateral flow test) vagy laboratóriumban kiértékelt PCR-teszt, de mindkét teszttípus elvégzéséről és eredményéről az utazóknak igazolást kell bemutatniuk. Ezt a légitársaságoknak a beszállás előtt ellenőrizniük kell, és nem engedhetik a fedélzetre, akinek nincs 48 óránál nem régebbi negatív koronavírustesztről szóló igazolása. A rendelkezés a koronavírus ellen teljesen beoltott beutazókra is vonatkozik.
Sajid Javid brit egészségügyi miniszter szombaton jelentette be a szabályozás módosítását, hangsúlyozva: átmeneti intézkedésről van szó, amelyet a brit kormány az első lehetséges pillanatban visszavon.
Indul az Index napi hírösszefoglalója, melyben beszámolunk a koronavírus-világjárvány történéseiről, és ismertetjük a legfontosabb tudnivalókat.