Jóváhagyta a Pfizer szájon át szedhető koronavírus elleni készítményét, a paxlovidot az ázsiai ország élelmiszer- és gyógyszerbiztonságért felelős minisztériumának szakértői testülete.
*경구용 치료제 내년 1월 국내 도입
— 대한민국 질병관리청 (@KoreaDCA) December 27, 2021
*경구용 치료제 100.4만 명분에 대한 선구매 계약 추진
*고위험 경증·중등증 환자의 입원·사망 감소 기대
더 자세한 내용은 질병관리청 홈페이지 게시판을 참고해주세요.
*자세히 보기*https://t.co/JtJlTU0Af6 pic.twitter.com/fdoPxVuxqh
A minisztérium szerint a vizsgálati eredmények rámutattak, hogy a paxlovid jelentősen csökkentette a kórházi kezelés vagy a halálozás kockázatát azoknál a betegeknél, akiknél magas a súlyos betegség kockázata, írja a Guardian.
Közben Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) azt javasolja az uniós tagállamoknak, hogy engedélyezzék a Pfizer paxlovid, illetve a Merck molnupiravir nevű tablettáit, amelyek bizonyítottan képesek a tünetek súlyosbodásának megakadályozására.
Mindazonáltal nem mindenkinek ajánlottak: a két cég piruláit a közepes és súlyosabb tünetekkel küzdő, veszélyeztetett csoportokba tartozó betegeknek ajánlják, viszont a Merck óva inti a várandós nőket és a gyerekeket a készítménye használatától, a Pfizer pedig a vese- és májbetegeket tanácsolja el a gyógyszeres kezeléstől.
Az Egyesült Államokban már engedélyezett gyógyszerek, melyeket otthoni kezelésre szánnak, nem a tüskefehérjét támadják, hanem a vírus szaporodását hátráltatják, így egyelőre úgy tartják, hatékonyan vehetik fel a küzdelmet az omikronnal is – számolt be a Euronews.
A világon 279 944 846 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 5 399 977 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint hétfő reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban a világon 279 468 752 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 396 662 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 52 280 854. A halálos áldozatok száma 816 609.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Az egészségügyi minisztérium nemrégiben kiadott közleménye szerint Indiában 6531 koronavírus-fertőzöttet és 315 halálesetet regisztráltak az elmúlt 24 órában.
Narendra Modi indiai kormányfő jelentette be nemrég, hogy megelőzésként és készülve egy esetleges újabb járványhullámra be kell oltani az egészségügyben dolgozókat és azokat is, akik a leginkább ki vannak téve a fertőzésnek.
A kormányrendelet szerint január 10-től kezdődik a harmadik oltás az egészségügyben. A lépésre valószínűleg azért szánta el magát az indiai vezetés, mert az elmúlt napokban a hatalmas országban is hihetetlenül gyorsan kezdett el terjedni az omikron-variáns.
A Sydneyben található St Vincent kórház laboratóriuma szerint további 995 emberrel vették fel a kapcsolatot a „negatív” tesztjeik miatt, amelyek tévesek lehetnek. Mint ismert, korábban 400 embernek mondták azt, hogy negatív lett a koronavírus tesztjük, a kórház tegnap bocsánatot is kért a baklövésért.
Azt, hogy elkapták a vírust, vasárnap reggel jelezték nekik.
A mostani, közel 1000 eredményt hétfő estig kézbesítik majd – tudósít a Guardian.
Uh. Yikes? pic.twitter.com/aCvfJdG3Ch
— Lucy Carter (@lucethoughts) December 27, 2021
„A hiba okát vizsgáló katasztrófaelhárítási csoport mostanra hozzávetőleg 995 további személyt azonosított, akiket december 23-án és 24-én teszteltek, és idő előtt SMS-ben értesítették őket, hogy tesztjük negatív, pedig a valódi eredményt még nem állapították meg” – közölte a kórház.
Lássuk az esetszámokat Ausztráliában:
Országszerte összesen 9618 esetet regisztráltak vasárnap,
South Australian COVID-19 update 27/12/21. For more information, go to https://t.co/mYnZsG87wo or contact the South Australia COVID-19 Information Line on 1800 253 787. pic.twitter.com/F2lmYN7sNM
— SA Health (@SAHealth) December 27, 2021