Anthony Fauci, a fertőző betegségek amerikai országos intézetének (NIAID) főigazgatója kongresszusi bizottsági meghallgatásán kedden azzal vádolta meg Rand Paul kentuckyi republikánus szenátort, hogy hamis információkat terjeszt róla.
A szakértő szerint Rand Paul ellen irányuló bírálatai politikai indíttatásúak, amelyek miatt erőszakos fenyegetések érték őt és családját. A szenátor – aki Donald Trump korábbi elnök támogatója – nem először keveredett heves vitába Faucival, aki főigazgatói posztja mellett egyben a Fehér Ház járványügyi tanácsadója is. A szenátor a honlapján azzal vádolta meg Anthony Faucit, hogy
figyelmen kívül hagyja a jó tanácsokat és hazudozik mindenről, a maszkoktól kezdve a vírus fertőzőképességéig.
A bizottsági meghallgatáson most azt állította, hogy Fauci igyekszik rossz színben feltüntetni a vele egyet nem értő tudósokat.
Fauci mindeközben emlékeztetett arra, hogy tavaly december 21-én letartóztattak egy személyt a középnyugati Iowa államban, aki Kaliforniából utazott Washington felé, állítása szerint azzal a szándékkal, hogy megölje őt.
(via MTI)
A világon 313 464 214 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma pedig 5 504 225 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint szerda reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban a világon 310 314 594 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 5 494 848 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid-19 betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 62 308 132. A halálos áldozatok száma 842 141.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
A kanadai Québec tartomány különadót tervez kivetni azokra, akik orvosi felmentés hiányában nem akarják beoltatni magukat a koronavírus ellen – közölte kedden Francois Legault, a tartományi kormány vezetője.
„Egy egészségügyi hozzájáruláson dolgozunk olyan felnőttek számára, akik megtagadják az oltást” – jelentette ki Legault, aki szerint az oltatlanok „pénzügyi terhet jelentenek” polgártársaik számára.
A québeci politikus mindemellett azt vetette az oltást megtagadók szemére, hogy „elárasztják a kórházakat”. Mint mondta, miközben a tartomány területén élő felnőttek mindössze tíz százaléka nincs beoltva, addig az intenzívosztályokon kezeltek felét ők adják. „Nem dolga Québec minden lakójának ezért fizetni” – hangsúlyozta.
A nyolcmillió lakosú kanadai tartomány hatóságai szerint jelenleg 2742 pácienst kezelnek koronavírus miatt a québeci kórházakban, 255-öt közülük intenzív osztályon.
A járvány újabb hulláma miatt a tavalyi év végén ismét korlátozásokat vezettek be Québecben, így a többi között éjszakai kijárási tilalmat rendeltek el, és betiltották a nagyobb magánösszejöveteleket is.
(MTI)