Kutatók világszerte vizsgálják, mi történik, mikor az emberi szervezet megfertőződik egyszerre a Koronával és egy másik vírussal. Ennek a kutatásnak egyelőre nincs kézzel fogható eredménye, így a Flurona létezése sem bizonyított – fogalmazta az NBC News.
New Yorkban, Bronx-ban, a Montefiore Orvosi Központban, még 2020 márciusában meglepő esetekre figyeltek fel, miközben a koronás betegeket vizsgálták.Ebben az időszakban a tesztelés lassú és drága volt, valamint készlethiány alakult ki tesztekből.
Városszerte kezdtek megtelni a kórházak, elsősorban a sok koronás beteggel. A tesztek hiánya miatt az orvosok elkezdtek más betegségekre tesztelni korona-szerű tüneteket produkáló betegeket is, hogy kizárhassák az egyéb betegedések lehetőségét.
Azon betegek esetében viszont, akiket koronára és más megbetegedésekre is teszteltek, érdekes eredményre figyeltek fel. Egy hónap után a koronás páciensek 5 százaléka nem csak koronára, hanem más, leginkább a tüdőt támadó, gyorsan terjedő kórra is pozitív tesztet produkált.
Dr. Sarah Baron, a kórház egyik orvosa a következőt nyilatkozta:
Megállapítottuk, hogy azok a betegek, akik Covid-al és még egy másik betegséggel egyszerre fertőzöttek, alacsonyabb lázzal küszködtek, mint azok, akik csak koronásak. Ez azt a szerencsétlen következményt hozza, hogy kisebb valószínűséggel tartják bent bármely kórházban a beteget
A mai napig az eredmények arra utalnak, hogy akik egyszerre két vírussal is megbetegedtek, általában jobb állapotnak örvendtek,könnyebb lefolyással, mint azok akik csak a koronát kapták el.
Fontos szempont, hogy a tanulmány még kis méretű és limitált, ugyanis összesen tizennégy esetet vezettek fel, ahol egy időben több vírussal is fertőzött volt az alany. így az egész több kérdést vet fel, mint választ.
Ennek ellenére arra ad egy tiszta rálátást, hogy két vírus jelenléte egyemberi szervezetben nem feltétlenül jelenti azt, hogy a beteg nagyobb veszélybe kerül, mintha csak egy megbetegedésben szenvedne,hanem az ellenkezője is megtörténhet, vagyis két vírus gyengítheti egymást.
Csaknem 23 koronavírusos tagja van annak az ausztrál hadihajó legénységének, amely a vulkánkitörés miatt szenvedő Tonga szigetére visz szállítmányt – mondta a Sky Newsnak adott interjújában az ausztrál védelmi miniszter.
Tongában a pandémia óta mindössze egy koronavírusos esetet jelentettek. Peter Dutton elmondása szerint az ausztrál kormány azon dolgozik a szigetország hatóságaival együtt, hogy a szállítmányt anélkül adják át, hogy megfertőznék Tongát a koronavírussal.
Japán csütörtöktől az omikron-variáns súlyos terjedésének megfékezése érdekében több prefektúrára is kiterjeszti az eddig bevezetett szigorításokat – írja a Guardian.
A Kyodo hírügynökség beszámolója szerint az ország 47 prefektúrája közül újabb 18-ban változnak majd a nyitvatartási és alkoholárusítási szabályok, leginkább az egyes bárokban és éttermekben. Az intézkedések előreláthatólag február 20-ig maradnak érvényben.
A portál beszámolója szerint a japán miniszterelnök, Fumio Kishida várhatóan még ma bejelenti az új intézkedéseket. A felkelő nap országában hétfőn 44 ezer új fertőzést regisztráltak a koronavírussal összefüggő megbetegedésben.
A kormány eddig bevezetett intézkedéseivel szembeni ellenérzések közben egyre nagyobb méreteket öltenek, leginkább az étteremtulajdonosok körében, akik – mint mondják – semmiféle kompenzációt nem kaptak a bevételkiesésük rendezésére a kormánytól.
A 125 milliós lakosság 80 százaléka kapta meg már mindkét vakcinát, míg az emlékeztető oltást a lakosság csupán csak kevesebb mint 2 százaléka vette fel.
(via Guardian)