Lengyelországban e hét csütörtöktől február 27-ig távoktatásra térnek át az általános iskola felső-tagozatú osztályai és a középiskolák – a döntést a koronavírus-fertőzések növekedő száma indokolta.
A lengyel oktatásügyi miniszter szerint csak kéthetes távoktatást jelent az új intézkedés a diákok számára, az idő többi részét ugyanis szünidővel töltik.
Lengyelországban utoljára a múlt szerdán szigorítottak a járványügyi intézkedéseken, amikor távmunkára kötelezték a közigazgatásban dolgozókat.
Az országban jelenleg nem kötelező a védettségi igazolás, és a karanténidőt keddtől kezdve hét napra rövidítették az új variáns rövidebb lappangási ideje miatt.
A keddi adatok szerint a közel 38 millió lakosú országban csaknem 37 ezer új fertőzöttet mutattak ki, míg egy héttel korábban csak 19,7 ezer fertőzést regisztráltak. Azonban úgy tűnik nem növekszik jelentősen a kórházban kezeltek száma.
(via MTI)
Csaknem 23 koronavírusos tagja van annak az ausztrál hadihajó legénységének, amely a vulkánkitörés miatt szenvedő Tonga szigetére visz szállítmányt – mondta a Sky Newsnak adott interjújában az ausztrál védelmi miniszter.
Tongában a pandémia óta mindössze egy koronavírusos esetet jelentettek. Peter Dutton elmondása szerint az ausztrál kormány azon dolgozik a szigetország hatóságaival együtt, hogy a szállítmányt anélkül adják át, hogy megfertőznék Tongát a koronavírussal.
Japán csütörtöktől az omikron-variáns súlyos terjedésének megfékezése érdekében több prefektúrára is kiterjeszti az eddig bevezetett szigorításokat – írja a Guardian.
A Kyodo hírügynökség beszámolója szerint az ország 47 prefektúrája közül újabb 18-ban változnak majd a nyitvatartási és alkoholárusítási szabályok, leginkább az egyes bárokban és éttermekben. Az intézkedések előreláthatólag február 20-ig maradnak érvényben.
A portál beszámolója szerint a japán miniszterelnök, Fumio Kishida várhatóan még ma bejelenti az új intézkedéseket. A felkelő nap országában hétfőn 44 ezer új fertőzést regisztráltak a koronavírussal összefüggő megbetegedésben.
A kormány eddig bevezetett intézkedéseivel szembeni ellenérzések közben egyre nagyobb méreteket öltenek, leginkább az étteremtulajdonosok körében, akik – mint mondják – semmiféle kompenzációt nem kaptak a bevételkiesésük rendezésére a kormánytól.
A 125 milliós lakosság 80 százaléka kapta meg már mindkét vakcinát, míg az emlékeztető oltást a lakosság csupán csak kevesebb mint 2 százaléka vette fel.
(via Guardian)