Az orosz életszínvonal és gazdaság enyhén növekedett az elmúlt években. A Krím annektálása miatti nyugati szankciók miatt Oroszország már 2014 óta arra törekszik, hogy egy önellátó és válságálló gazdaságot építsen ki.
Bár sokan várták azt a nyugati gazdasági szankcióktól, hogy azok majd térdre kényszerítik Oroszországot, ez eddig nem történt meg, és nagyon úgy tűnik, hogy egyhamar nem is fog. Erről bővebben ebben a cikkünkben írtunk.
A feszültség növekedéséhez fog vezetni a NATO bővítése, ami egyáltalán nem szolgálja az észak-atlanti szövetség tagállamainak biztonságát – jelentette ki a szovjet utódállamok egy részét tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB) főtitkára.
Sztanyiszlav Zasz a Belarusz–1 televízió műsorában nyilatkozva beszélt Svédország és Finnország csatlakozási kérelméről.
Mi persze úgy tekintünk erre a bővítésre, mint ami a feszültség növekedésének előfeltételeit teremti meg, illetve a térség militarizációját vonja maga után. Valójában nem szolgálja a NATO-tagállamok biztonságát sem
– idézte a főtitkár szavait az MTI.
Eddig több mint 8 millió ember kényszerült elhagyni az otthonát az Ukrajnában zajló háború miatt az ENSZ legfrissebb adatai szerint – számolt be a Sky News.
A világszervezet Menekültügyi Főbiztossága jelentése szerint az ukrajnai események és más háborúk miatt menekülők száma világszinten először lépte át a 100 milliós mérföldkövet.
Köszöntjük olvasóinkat!
Indul az Index hétfői percről percre közvetítése az orosz–ukrán háború eseményeiről. Vasárnapi tudósításunk ide kattintva érhető el.
Tartsanak velünk ma is!