Káosz a német légi közlekedésben, a Lufthansa több járatot is törölt
További Külföld cikkek
- 96 éves korában meghalt Ursula Haverbeck, az elítélt holokauszttagadó
- Rosszul lett a WHO vezetője, kórházba kellett vinni egy csúcstalálkozóról
- Videón az orosz rakétatámadás, amelyről az egész világ beszélt – Putyin kísérleti fegyvere hatalmas pusztítást végzett
- Elraboltak egy csecsemőt egy bécsi kórház szülészeti osztályáról
- Pattanásig feszült a hangulat a Külügyi Tanács brüsszeli ülése előtt
Európa legnagyobb légitársasága több mint ezer járatot töröl Frankfurtból és Münchenből, és arra figyelmeztet, hogy a fennakadások a hétvégén is fennmaradhatnak, amikor az utazások várhatóan megélénkülnek. Csak nagyon korlátozottan van lehetőség átfoglalni azokat az utasokat, akiknek az útját törölték – közölte a Lufthansa.
A légi közlekedési ágazat most lábadozik a koronavírus-járványból, amely a Lufthansát állami mentőakcióra kényszerítette, és hatalmas veszteségeket okozott a légitársaságoknál. Ahogy az utasok ismét igyekeznek felszállni a repülőgépre az üzleti utakra és a nyári vakációra, káosszal szembesülnek a repülőtereken, ahol gyakran nincs elegendő személyzet a tömeg kezeléséhez.
Az Európa-szerte hetek óta tartó utazási káosz miatt a légitársaságok és a repülőterek egymást okolják a hiányosságokért és a rossz felkészültségért. A londoni Heathrow repülőtér kedden azt mondta, hogy a légitársaságoknak kell felvenniük a földi személyzetet, hogy segítsenek leküzdeni a tartós utazási zavarokat, és figyelmeztetett, hogy a káosz enyhítése érdekében a járatokra vonatkozó felső határnak még legalább egy évig érvényben kell maradnia.
A terminálok előtt kígyózó sorok, hátrahagyott poggyászhegyek és sietve törölt járatok jellemzik az európai légi közlekedést idén nyáron – írja a Bloomberg. Az utazók számára további fennakadást okoz, hogy szerdán a brit vasúthálózat nagy részét leállítják a vasutasok sztrájkja miatt.
Bevételnövelés a cél
Míg a Lufthansa eddig elkerülte a riválisokat, például a Ryanairt sújtó munkabeszüntetést, a szakszervezetek kezdenek a vezetőség ellen fordulni, mivel jobb fizetést követelnek. A Lufthansa pilóta-szakszervezetének tagjai is szavazást tartanak arról, hogy sztrájkba lépjenek-e, ami elkerülhetetlenül a menetrend szerinti járatok további csökkentéséhez vezetne.
A Verdi földi személyzet szakszervezete a bérek és a feltételek körüli vita miatt hívta ki a sztrájkot, ami tovább fokozta a légitársaságnál kialakult válságot, miután a nyár elején a létszámhiány miatt több ezer járatot töröltek. Németországban a nyári szünidő közepén járnak, a héten több szövetségi államban is bezárnak az iskolák.
A Lufthansa részvényei 0,6 százalékkal, 5,98 euróra estek Frankfurtban. A részvény idén mintegy három százalékot veszített értékéből.
Ennek ellenére a légitársaság a hónap elején közölte, hogy a második negyedévben visszatért a nyereségességhez, és profitált a megugró utazási keresletből, amely arra kényszerítette az ágazatot, hogy emelje a viteldíjakat és korlátozza a szabad helyek számát.