Szeptember végén lesz Abe Sinzó hivatalos temetése

GettyImages-1269272911
2022.08.14. 10:13

Japánban július 12-én búcsúztatták el Abe Sinzó volt miniszterelnököt, aki ellen merényletet követtek el egy Narában tartott kampánybeszéd során. Temetését családi körben tartották szülővárosában, Sindzsukuban, Jamagucsi prefektúrában.

A búcsúszertartást a tokiói Zodzsodzsi buddhista szentélyben, szűk körben tartották, az elhunyt családja és barátai részvételével. A résztvevők között ott volt az Abét többször személyes jóbarátjának nevező Kisida Fumio miniszterelnök is, akinek pártja, a kormányzó Liberális Demokrata Párt (LDP) és szövetségesei két nappal a merénylet után elsöprő győzelmet arattak a felsőházi választásokon, valamint Josihide Szuga, Abe utódja a miniszterelnöki székben.

Ezt követően a holttestet a Kirigaja krematóriumba szállították, ahol elhamvasztották.

Kamala Harris amerikai alelnök részt vesz Abe Sinzó volt japán miniszterelnök szeptember 27-i állami temetésén – írja a Reuters. Harris várhatóan találkozik Fumio Kishida japán miniszterelnökkel is. Arról egyelőre nem áll rendelkezésünkre információ, hogy Orbán Viktor miniszterelnök részt fog-e venni a hivatalos megemlékezésen.

Példátlan erőszak történt Japánban

A volt kormányfő választási beszédet tartott Nara városában, amikor merénylője a háta mögé került és kétszer meglőtte. A gyilkosság helyszínén azonnal letartóztatott 41 éves férfi kihallgatásakor az Egyesítő Egyház iránti gyűlöletéről beszélt. Eredetileg az Egyesítő Egyház fejét akarta meggyilkolni, mert mint mondta, anyja 20 éve akkora pénzügyi adományt adott az egyháznak, hogy az teljesen megroppantotta családjuk anyagi helyzetét. Végül azért döntött inkább a volt japán kormányfő elleni merénylet mellett, mert Abe egyértelmű támogatója volt az egyháznak.

Abe Sinzót a tüdején és a nyakán érték a lövések. Annak ellenére, hogy 15 percen belül helikopterrel kórházba vitték és az orvosok hat órán át küzdöttek, életét már nem sikerült megmenteni.

Japánban 90 éve nem esett vezető merénylet áldozatául.

Ugyanakkor az ázsiai országban roppant szigorúak a fegyvertartási szabályok és nagyon kevesek tarthatnak fegyvert, éppen azért, hogy elejét vegyék a lőfegyverrel elkövetett bűncselekményeknek.

(Borítókép: Abe Sinzó 2020. augusztus 28-án. Fotó: Franck Robichon - Pool/Getty Images)

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport