Több gyermek meghalt, miután harci helikopterekről tüzet nyitottak egy iskolára
További Külföld cikkek
-
Több ember megsérült a torontói légiszerencsétlenségben
- Az orosz katonák béke helyett gyilkolnának
- Ausztriában elmarasztalták a Wizz Airt tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt
- Kelet-Európa-kutató: Trump viselkedése arra utal, hogy Putyin győzelmét akarja
- Dermesztő hideg van Németországban, mínusz 20 fok alá csökkent a hőmérséklet
Az országot irányító junta azzal védekezett, hogy lázadók használták az épületet, ahonnan a kormányerőket támadták.
Az incidens még pénteken történt. A helikopterekről a sajtójelentések szerint egy buddhista kolostorban lévő iskolát lőttek. A gyerekek közül egyesek a levegőből leadott lövések során, mások pedig a településre behatoló csapatok támadása nyomán vesztették életüket.
A hadsereg közleményben vádolta a terrorszervezetnek nyilvánított Kacsin Függetlenségi Hadsereget (KIA) és a katonai vezetést ellenzőkből létrejött Népvédelmi Erőket (PDF), hogy a kolostorban bujkálnak a harcosaik, a települést pedig a térségbéli fegyverszállításokra használják.
Eleven Children Killed, Many Injured as Myanmar Junta Helicopter, Troops Attack Monastery#WhatsHappeningInMyanmar pic.twitter.com/0d3gzLBy5P
— HTET HTET AYE (@HTETAHTET1) September 19, 2022
A közlemény szerint a helikoptereken érkező biztonsági erők „meglepetésszerű ellenőrzést” tartottak, amikor a helyi lakosokat élő pajzsként használó KIA és a PDF harcosai tüzet nyitottak rájuk a házakból és a kolostorból.
A mianmari árnyékkormány ugyanakkor iskolák elleni célzott támadással vádolta a juntát, és felszólította a katonai vezetést, hogy engedje szabadon a katonai művelet nyomán őrizetbe vett mintegy húsz diákot és tanárt.
Mianmarban mindennapos az erőszak, mióta a hadsereg 2021 februárjában átvette a hatalmat, bebörtönözve a választáson győztes Aung Szan Szú Kjít, az ország addigi de facto vezetőjét és további több tízezer ellenzéki politikust vagy másként gondolkodót.
Embereket végzett ki Mianmarban a katonai diktatúra
Akasztással végezték ki a terrorizmussal vádolt ellenzékieket.
Polgári milíciák alakultak és fogtak fegyvert a junta ellen, és fegyveres nemzetiségi csoportok is az oldalukra álltak – írja az MTI.