Videón, ahogy menekülnek a dolgozók a világ legnagyobb iPhone-gyárából
További Külföld cikkek
- Az első zuhanást még túlélte a szlovéniai Alpokban meghalt magyar túrázó
- Izrael rakétatámadást hajtott végre Jemenben, kis híján a WHO vezetőjét is eltalálták
- Sikeres csúcstámadás után eltűnt két olasz hegymászó, napok óta keresik őket
- Felfoghatatlan összeget lehet nyerni egy amerikai lottón
- Legalább hárman meghaltak egy buszbalesetben Norvégiában
A tajvani vállalat a közép-kínai Csengcsou városban található gyárában a koronavírus-járvány megállításáért küzd.
Az munkaerő elvonása óriási terhet ró a Foxconnra éppen a kulcsfontosságú ünnepi vásárlási szezon kezdete előtt, és rávilágít arra, hogy az ország szigorú koronavírus-ellenes politikája árt a nemzetközi üzletnek.
„Teljes mértékben megértjük, hogy haza szeretnének menni” – közölte a Foxconn a hétvégén az alkalmazottaival a csengcsoui kormány hivatalos WeChat-fiókján. Azoknak az alkalmazottaknak, akik önként maradnak a vállalat gyártási részlegén, a kormány és a vállalat közösen fogja biztosítani az egészségét és a biztonságát – tette hozzá a CNN szerint.
Workers have broken out of #Apple’s largest assembly site, escaping the Zero #Covid lockdown at Foxconn in #Zhengzhou. After sneaking out, they’re walking to home towns more than 100 kilometres away to beat the Covid app measures designed to control people and stop this. #China pic.twitter.com/NHjOjclAyU
— Stephen McDonell (@StephenMcDonell) October 30, 2022
Az iPhone készülékek harminc százaléka kieshet
Elemzők szerint a csengcsoui káosz veszélyeztetheti az Apple és a Foxconn termelését a következő hetekben. Ivan Lam, a Counterpoint vezető elemzője úgy becsülte, hogy az iPhone 14 gyártásának tíz–harminc százalékát érintheti a közeljövőben, ha a helyzet nem stabilizálódik.
Ivan Lam becslései szerint a csengcsoui a világ legnagyobb iPhone-gyára,
az iPhone készülékek 85 százalékát ott szerelik össze.
A Foxconn szóvivője a kínai állami médiának azt mondta, hogy a vállalat megpróbálja növelni a termelést más telephelyeken, mivel most van a gyártási főszezon, és nagy a kereslet a munkások iránt.
A kínai közösségi médiában az elmúlt napokban számos olyan videó terjedt, amelyeken látható, ahogy sokan gyalog hagyják el Csengcsout. A több mint 12 millió lakosú város múlt hónap elején átfogó karantént rendelt el, miután több tucat Covid–19-esetet azonosítottak.
Mint arról vasárnap beszámoltunk, a szigorú intézkedések a vírus terjedése ellen több kínai vállalatot sújtanak: a sanghaji Disney hirtelen leállt, és az összes látogatót be kellett zárnia a park területére, mert a kormány utasítása szerint csak az hagyhatja el a helyszínt, aki negatív tesztet mutat fel.