Nem várt helyről érheti támadás Vlagyimir Putyint
További Külföld cikkek
- Mégsem akar szenátor lenni Donald Trump fiának felesége
- Lezuhant egy kisrepülőgép egy brazíliai üdülővárosban
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
Egy szerdai Telegram-posztban Igor Girkin azt írta, hogy a Wagner-lázadás óriási hullámokat gerjesztett az orosz politikában. A népszerű hadiblogger szerint a fegyveres felkelés, amelyet Jevgenyij Prigozsin végül lefújt, meggyengítette Szergej Sojgu védelmi miniszter, Andrej Vorobjov moszkvai területi kormányzó és Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester pozícióit, írja a Newsweek.
Igor Girkin azt is állította, hogy Vlagyimir Putyin belső körében szerveződik egy kezdeményezés, ami el akarja távolítani az elnököt a hatalomból Jevgenyij Prigozsin vagy Szergej Kirijenko javára. Utóbbi vezeti az orosz elnöki hivatalt, nem mellesleg őt nevezték ki az elnök első kabinetfőnök-helyettesének.
Igor Girkin szerint a csoport szabotálni akarja Oroszország katonai műveleteit és védelmi iparát, hogy Vlagyimir Putyint rávezessék arra, el kell fogadnia a vereséget az ukrajnai háborúban.
Magas rangú diplomatákat vehetnek célba a puccsisták?
A csoport a védelmi minisztériumot, Nyikolaj Patrusevet, az orosz Biztonsági Tanács titkárát, az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálatot (FSZB) és más kormányzati struktúrákat is célba venne – tette hozzá Igor Girkin.
A blogger azt sugallta, hogy Jevgenyij Prigozsin került ki győztesként a Wagner-lázadásból, de a fegyveres felkelés részletei még mindig tisztázásra várnak, a lázadásnak véget vető alkuról sem lehet sokat tudni, ahogy az sem világos egyelőre, hogy ezek az események mit jelentettek/jelentenek Vlagyimir Putyin és belső köre számára, írja az amerikai kiadvány.
„A lázadás az orosz elit, köztük a katonai vezetés közötti nézeteltérésre és instabilitásra világított rá. Vlagyimir Putyin hatalma arra az elképzelésre épül, hogy ő jelenti a garanciát a stabilitásra. A lázadás óta tett lépései is ezt látszanak megerősíteni, mivel az elnök igyekezett kiszélesíteni a fegyveres erők feletti ellenőrzését, és kijelentette, hogy a nemzeti egység járult hozzá a lázadás leveréséhez” – mondta Tom Roberts oroszszakértő a Newsweeknek.