Elszabadultak az indulatok Izraelben, miután elfogadták a vitatott bírósági törvényt
Már délelőtt ülő demonstráció kezdődött az izraeli parlamenthez, a Knesszethez vezető útnál. Lovas rendőröket kellett később bevetni, hogy szétzavarják a tiltakozókat. A parlamentben a második olvasatot megelőzően a beterjesztő izraeli igazságügyminiszter ismételten védelmébe vette a javaslatot.
Amikor szavazásra terjesztették fel a tervezetet, az ellenzéki képviselők felálltak és elhagyták az üléstermet – írta az al-Jazeera. Így – hasonlóan a hónap eleji első voksoláshoz – ezúttal is 64 jobboldali voksával fogadták el a törvényjavaslatot a 120 fős Knesszetben. A módosítás hatályba lépéséig még egyszer szavazni kell róla.
Az igazságügyi reform nagyon megosztja az izraelieket.
Vannak, akik úgy vélik, hogy a tervezet veszélyezteti a hatalmi ágak szétválasztását, megszűnik egy fontos kontroll az önkényes döntéshozatal megakadályozására, és ez akár diktatúrához is vezethet az országban.
Mások viszont támogatják a tervezetet, mert azt mondják, hogy választott képviselők, ne pedig nem választott bírák mondják ki a döntő szót politikai döntésekről és kinevezésekről. A jobboldal korábban erősen bírálta a legfelső bíróságot, amikor az egyszerűen „ésszerűtlennek" minősítette Netanjahu kormányfő egyik jelöltjét, akiről tudott volt, hogy korábban már elítélték korrupció és adócsalás miatt.
Izraelben március elején kezdődtek országos tüntetések a jogrendszer átalakítását célzó törvényjavaslat miatt, amely a tiltakozók szerint egyértelműen gyengítené az igazságszolgáltatás hatáskörét.