Megkéselték a börtönben a George Floyd meggyilkolásáért elítélt rendőrtisztet
További Külföld cikkek
- Egy szakértő nem zárja ki, hogy Donald Trump nukleáris fegyvert adna Ukrajnának
- Meghalt John Prescott
- Szardínián köthetnek ki a Donald Trump által elüldözött amerikaiak
- Gigantikus pert akasztanak a Netflix nyakába a Jake Paul–Mike Tyson-meccs miatt
- Kiszivárgott egy titkos orosz dokumentum, így osztaná fel a Kreml Ukrajnát a háború után
Bántalmazták a börtönben Derek Chauvint, azt a volt minneapolisi rendőrt, akit George Floyd 2020-as meggyilkolásáért ítéltek el. A férfi állapota stabil, de kórházba kellett vinni őt – írja a CNN az arizonai Büntetés-végrehajtási Hivatal megerősítő információira hivatkozva.
Chauvint jelenleg a közepesen szigorúként számontartott tucsoni büntetés-végrehajtási intézményben tartják fogva. A hivatal közleményéből kiderül, hogy a börtön alkalmazottjainak életmentő intézkedéseket kellett végrehajtaniuk. A The Guardian szerint a volt rendőrt egy másik rab késelte meg, súlyos sebeket okozva ezzel.
Az arizonai szövetségi börtönben történt bántalmazásáról szóló jelentésre az FBI phoenixi és minneapolisi irodái is reagáltak, és megerősítették a támadásról szóló információkat, de egyelőre még nem azonosították a bántalmazót.
A lapnak Chauvin ügyvédje, Greg Erickson is nyilatkozott, aki még az esetet alátámasztó információk beszerzésén dolgozik.
Gyilkosság és erőszakhullám
Ahogyan arról az Index is beszámolt, korábban 270 hónap börtönre – 22 és fél évre – ítélték Derek Chauvin volt minneapolisi rendőrt, aki 2020. május 25-én intézkedés közben végzett egy fekete férfival, George Floyddal.
Chauvin és három másik rendőr este nyolc óra után azzal a gyanúval igazoltatta George Floydot, hogy a fekete férfi hamis bankjeggyel fizetett cigarettáért egy boltban.
George Floydot némi huzavona után megbilincselve a hasára fektették, az igazoltatás közben érkező Derek Chauvin pedig 9 perc 29 másodpercen át térdelt a nyakán.
Eközben a fekete férfi többször jelezte, hogy nem kap levegőt. Ezek után, mint ismert, Floyd halála Egyesült Államok-szerte hatalmas tiltakozásokat és zavargásokat váltott ki a színes bőrű emberekkel, különösen az Amerikában élő afroamerikaiakkal való hatósági bánásmód miatt.
Derek Chauvint az Egyesült Államokban használt kategóriák szerint másod- és harmadrendbeli gyilkosságban (second-degree unintentional murder, third-degree murder), illetve másodrendbeli emberölés (second-degree manslaughter) elkövetésében találták bűnösnek.
A hét elején egyébként az amerikai Legfelsőbb Bíróság elutasította Chauvin fellebbezését az állami ítéletével kapcsolatban, miután az egykori rendőrtiszt azzal érvelt, hogy nem biztosították számára a tisztességes tárgyalás lehetőségét.