Putyin támadásától rettegnek a németek, már tartalékolnak egy lehetséges háborúra
További Külföld cikkek
- Túlélhető az atomcsapás a saját magánbunkerünkben?
- Iszonyatos fegyverkezésbe kezdtek a görögök, Törökországot ez aggasztja
- Még két hónapot csúszik az űrben rekedt kozmonauták hazatérése, akik júniusban indultak egyhetes kirándulásra
- Helikopter ütközött egy kórház épületének Törökországban, négyen meghaltak
- Vádat emeltek a magdeburgi támadás elkövetője ellen
Boris Pistorius német védelmi miniszter a múlt héten a Bildnek adott interjújában a háború veszélyére figyelmeztetett. A miniszter úgy fogalmazott: „30 évnyi békén vagyunk túl, 30 évnyi békeosztalékon, amelyből mindannyian profitáltunk. Most az út a másik irányba tart.”
A német lap megbízásából most egy kutatás is készült, amelyből kiderült, a miniszter nincs egyedül félelmével, ugyanis
EGY NÉMETORSZÁG ELLENI ESETLEGES OROSZ TÁMADÁS A VÁLASZADÓK 46 SZÁZALÉKÁT AGGASZTJA.
A másik 44 százalék nem aggódik, a többiek pedig nem válaszoltak a kérdésre. A közvélemény-kutatásból az is kiderült, hogy leginkább a baloldali (55 százalék) és a CDU-szavazók (kereszténydemokraták) esetében (56 százalék) nagy az aggodalom. Az iráni származású Sahra Wagenknecht pártja és az AfD (Alternatíva Németországért) szimpatizánsai látják a legkisebb háborús veszélyt.
Már tartalékolnak
A közelmúltban – ahogy arról az Index is beszámolt – több ország is felszólította a lakosságot, hogy egy lehetséges háború esetére magánkészleteket halmozzanak fel. Közéjük tartozik Németország is, ahol a helyi katasztrófavédelem víz, higiéniai termékek, elsősegélycsomagok tartós élelmiszerek és kempingfelszerelés beszerzését javasolja. A Bild megbízásából készült felmérésből az is kiderült, hogy a megkérdezettek 39 százaléka már tartalékol egy ilyen esetre, 56 százalék azonban nem tartja ezt fontosnak.
Ugyan egy lehetséges háborútól félnek, a válaszadók közül csak minden hatodik tudja, hol találhat menedéket egy légitámadás elől. Ez valószínűleg azért van így, mert a Németországban még meglévő csaknem 600 légvédelmi óvóhely közül jelenleg egy sem működik. A bunkerek karbantartása 2007-ben szűnt meg, amikor a szövetségi és a tartományi kormányok úgy döntöttek, hogy megszüntetik a „nyilvános óvóhelyek funkcionális megőrzését”.