- Külföld
- nagy-britannia
- egyesült királyság
- steadfast defender
- la manche
- la manche-csatorna
- challenger
- 3. világháború
Nagy erőkkel vonul fel Nagy-Britannia a NATO nagyszabású hadgyakorlatán
További Külföld cikkek
- Egy szakértő nem zárja ki, hogy Donald Trump nukleáris fegyvert adna Ukrajnának
- Meghalt John Prescott
- Szardínián köthetnek ki a Donald Trump által elüldözött amerikaiak
- Gigantikus pert akasztanak a Netflix nyakába a Jake Paul–Mike Tyson-meccs miatt
- Kiszivárgott egy titkos orosz dokumentum, így osztaná fel a Kreml Ukrajnát a háború után
Az Egyesült Királyság kivonja néhány Challenger 2-es harckocsiját a katonai raktárakból, hogy a NATO legújabb, Steadfast Defender 24 nevű, 31 ország és mintegy 90 ezer katona részvételével zajló nagyszabású hadgyakorlatán vegyen részt azokkal. A NATO utoljára 1984-ben szervezett ekkora gyakorlatot, akkor 132 ezer brit katona vett részt a Lionheart elnevezésű eseményen – írja a Express.co.
A gyakorlat idejére a 62 tonnás Challenger 2 harckocsik közül többet különvonatokkal szállítanak el, míg néhányat a németországi Sennelagerből telepítenek át. Amikor a brit harckocsik megérkeznek a Steadfast Defender gyakorlatra Kelet-Európába, akkor csatlakozik hozzájuk további 600 brit páncélozott jármű és 1500 katona, valamint a brit királyi haditengerészet flottaegysége és a kiberhadsereg legénysége.
.@NATO 📽 #British 🇬🇧 #Challenger2 loading on #HET - preparing #GBR-led #eFP #battlegroup vehicles for movement to #Tapa 🇪🇪 via @postimees pic.twitter.com/DblW3TddDa
— Baltic Security (@balt_security) March 23, 2017
Az év első felében esedékes gyakorlaton 31 NATO-tagállam és Svédország fegyveres erői lesznek jelen. A műveletekben a brit királyi haditengerészet nyolc hadihajója vesz részt több mint kétezer tengerésszel. Az egységek között lesz az egyik Queen Elizabeth-osztályú brit repülőgép-hordozó a kötelékébe tartozó F–35B Lightning harci repülőgépekkel együtt.
A The Sunnak nyilatkozva a Challenger 2 harckocsik bevetéséről a hadsereg egyik forrása úgy fogalmazott:
Nekünk már nincs brit rajnai hadseregünk. Ha a kontinensen akarsz harcolni, akkor oda kell vinned a járműveket. Ezt tesszük, ezt tettük a két világháborúban is
– idézi a lap a forrást.
Az Egyesült Királyság bár képes lehet bevetni fegyveres erőit a Steadfast gyakorlaton, haderejével kapcsolatban aggályok merülnek fel mind a felszerelés, mind a személyi állomány létszáma miatt.
Arról, hogy az „erődemonstráció” kiknek szúrja a szemét, ebben a cikkünkben írtunk bővebben.