Mint arról korábban beszámoltunk, a Rosznyeft olajipari nagyvállalat tulajdonában lévő oroszországi fekete-tengeri Tuapszi olajfinomító megrongálódott egy ukrán dróntámadásban hétfőre virradó éjszaka.
A támadásról több felvétel is megjelent az orosz Telegram-csatornákon. A videókból, amelyeket az Ukrajinszka Pravda is megosztott, jól látható, amint egy drón becsapódik az épületbe, majd pár másodperccel később sűrű füst száll fel.
Момент удару по НПЗ у російському Туапсе. Відео з Telegram-каналу "Осторожно, новости" pic.twitter.com/nFM1Ss0OwT
— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) July 22, 2024
De dróntámadás érte a közeli Rosztov megye Morozovszk városát is. Vaszilij Golubev kormányzó beszámolója szerint a drónokat még a levegőben sikerült hatástalanítani.
Наслідки дронової атаки у місті Морозовськ Ростовської області. У Морозовську, як відомо, розташований військовий аеродром. Відео з російського Telegram-каналу "Осторожно, новости".
— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) July 22, 2024
*На відео присутня нецензурна лексика pic.twitter.com/nlz6zvtb5i
Tisztelt Olvasóink!
Indul az Index hétfői élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:
Tartsanak velünk ma is!