A Lufthansa nem engedett zsidókat felszállni a gépükre, kőkemény büntetést kaptak
További Külföld cikkek
- Öngyilkosságot követett el szolgálati fegyverével a román kormányőrség altisztje
- Súlyos földrengés rázta meg Vanuatut, többen meghaltak
- Beismerte az FBI informátora, hogy hazudott Biden megvesztegetési ügyében
- Egy 15 éves diáklány lövöldözött az amerikai keresztény iskolában
- A belga kormány egy sebességgel feljebb kapcsol, már vészhelyzetre készítik fel a lakosságot
A tárca tájékoztatása szerint 128 zsidó utast, akik csaknem kivétel nélkül ortodox zsidó öltözetet viseltek, nem engedtek fel Frankfurtban a csatlakozó budapesti járatra egyesek állítólagos helytelen viselkedésére hivatkozva. Annak ellenére, hogy az érintettek közül sokan nem is ismerték egymást, és nem is együtt utaztak, az amerikai tárca által meghallgatott utasok azt állították,
a Lufthansa úgy kezelte őket, mintha egy csoport lennének, és így nem engedték fel őket a járatra az állítólag helytelenül viselkedők miatt.
Korábban az Index külön is foglalkozott az üggyel, amikor a német légitársaság bocsánatot kért, miután a frankfurti repülőtéren nagyszámú zsidó utastól megtagadták a beszállást egy csatlakozó járatra, mert a légitársaság szerint nem tartották be a maszkviselésre vonatkozó szabályokat és a személyzet egyéb utasításait.
„A nagyszüleid büszkék lennének rád”
A keddi tájékoztatás szerint az amerikai közlekedési minisztérium kétmillió dollár bírsággal sújtja a német légitársaságot, továbbá ráterheli azt a kétmillió dollárt, amelyet a tárca kártérítésként fizetett ki az érintetteknek.
Az utasok korábban elmondták, a Lufthansa járatával a New York-i John F. Kennedy repülőtérről repültek Frankfurtba, ahol egy május 4-i budapesti vallási zarándoklatra induló járatra akartak átszállni. Az incidensről készült videón az utasok antiszemitizmussal vádolják a légitársaságot és a német rendőrséget, akik az reptéri kapunál álltak.
Az egyik utas „nácinak” nevezett egy rendőrtisztet, egy másik pedig azt mondta a kaput őrző rendőrnek, hogy
a nagyszüleid büszkék lennének rád.
A német légitársaság tagadta, hogy alkalmazottai hátrányosan megkülönböztettek volna utasokat, azonban beleegyezett a bírság megfizetésébe, hogy elkerüljön egy lehetséges peres eljárást, amivel az amerikai tárca fenyegetett – összegezte az MTI.