Börtönre ítélték a kutya- és macskaevő bevándorlók pletykáját kirobbantó ügy vádlottját
További Külföld cikkek
- Le Pen megbuktatta a francia kormányt, felkészülhet Macron?
- Volt egy sokkal durvább forgatókönyve is Izraelnek a csipogók felrobbantásához
- A kereskedelmi háborúnak csak vesztesei vannak – Kanada, Mexikó és Kína válasza a Trump-féle vámokra
- Ukrajna újjáépítéséről is tárgyalt Orbán Viktor és Giorgia Meloni Rómában
- Tarjányi Péter: Zelenszkij, ha jól lavírozik, maga mellé állíthatja a republikánusokat
Állatkínzásért egy év börtönbüntetésre ítéltek egy amerikai nőt, akinek az esete az egyik szikra volt a haiti bevándorlókkal kapcsolatos alaptalan állítások mögött. A hatóságok szerint a 27 éves Allexis Ferrell megtámadott egy macskát az ohiói Cantonban. Ferrell amerikai állampolgár, és az eset körülbelül 270 kilométerre történt egy nagy haiti közösségtől, az ohiói Springfieldtől – számolt be a BBC.
Az ő esete egyike volt a több online idézett incidensnek, amelyek a háziállatokat megevő bevándorlókról szóló pletykákat táplálták. A történeteket végül Donald Trump megválasztott elnök és alelnökjelölt-aspiránsa, J. D. Vance ohiói szenátor is többször említette.
Ferrellt hétfőn ítélték el, miután korábban bűnösnek vallotta magát állatokkal szembeni kegyetlenkedésben.
EMELLETT TOVÁBBI 18 HÓNAP LETÖLTENDŐ BÜNTETÉSRE KÖTELEZTÉK, MERT MEGSZEGTE EGY KORÁBBI, GYERMEK VESZÉLYEZTETÉSÉVEL KAPCSOLATOS VÁDBÓL EREDŐ PRÓBAIDŐ FELTÉTELEIT.
Augusztus 16-án a cantoni rendőrség egy bejelentésre reagált, miszerint egy nő megrugdosta egy macska fejét, majd megette az állatot. A helyi hírek szerint egy rendőr vért látott a lábán és szőrszálakat az ajkán. A Canton Repository című újság szerint Frank Forchione bíró a következőket mondta Ferrellnek: „Ez visszataszító számomra. Úgy értem, hogy bárki ilyet tenne egy állattal. Nem tudom kifejezni azt a csalódottságot, megdöbbenést, undort, amit ez a bűncselekmény kiváltott belőlem” – mondta az ítélethirdetéskor.
„Megeszik a kutyákat”
Több internetes bejegyzésben Ferrellt tévesen bevándorlónak nevezték, a kantoni rendőrség azonban a BBC-nek azt mondta, hogy „egyáltalán nem foglalkoztak haiti bevándorlókkal kapcsolatos panaszokkal”. A springfieldi rendőrség szintén cáfolta a híreszteléseket, akkor azt mondták, „nem érkezett hiteles jelentés vagy konkrét állítás arról, hogy a bevándorlóközösségen belüli személyek háziállatokat bántottak volna”.
Springfield egy körülbelül 60 ezer lakosú város Ohio délnyugati részén, ahol az elmúlt években 12–20 ezer haiti bevándorló telepedett le, akiket többnyire a helyi gyárakban való munkavállalás vonzott. A városban az év elején, a kantoni incidens előtt háziállatevésről szóló pletykák keringtek. A Redditen egy, a témához nem kapcsolódó bejegyzésben egy férfi látszott, aki egy döglött madarat cipelt az ohiói Columbusban, egy springfieldi bűnügyi fórumon pedig a pletykákat megemlítő Facebook-üzenet jelent meg.
Ezeket az eltérő történeteket a bevándorlóellenes és Trump-párti online befolyásosok mosták össze, és kovácsoltak egy megalapozatlan pletykát, amelyet később Vance is megismételt az interneten, miszerint
külföldiek elfogtak és elfogyasztottak különböző háziállatokat Springfieldben.
A szeptemberi elnökjelölti vitán Trump azt mondta: „Springfieldben megeszik a kutyákat. Azok az emberek, akik bejöttek, megeszik a macskákat.” Vance később azt mondta a CNN-nek, hogy a háziállatevésről szóló történetek „választóim első kézből származó beszámolóin” alapulnak, de további részletekkel nem szolgált.
Ha történeteket kell kreálnom, hogy az amerikai média valóban odafigyeljen az amerikai emberek szenvedésére, akkor ezt fogom tenni
– mondta a CNN-nek utóbb Vance.