Blair elbúcsúzott, de még beszólt a sajtónak
További Külföld cikkek
- Hatalmas kavarás után kiderül, hivatalba léphet-e Ursula von der Leyen bizottsága
- Meghalt a világ legidősebb férfija
- Az ügyészek 20 év börtönbüntetést követelnek a feleségét elkábító és megerőszakoltató férfira
- Újabb kínai–magyar együttműködés: összekapcsolják a keleti és a nyugati digitális fizetési rendszereket
- Oroszország és Kína drámai mértékben növeli nukleáris erejét, Trumpnak azonnal lépnie kell
A tisztségéből két hét múlva távozó Tony Blair, aki tőle eddig soha nem hallott hangnemben szólt a politika és a sajtó viszonyáról, a Reuters hírügynökség által szervezett közéleti fórumon kijelentette, a média és a politika együttélése "sohasem volt könnyű", de a helyzet mára odáig fajult, hogy "akadályozza a politikusokat a helyes döntések meghozatalában".
Blair szerint a hírekért folytatott ádáz versenyben a média ma már "falkában támad", tevékenységét "veszélyes mértékben" az határozza meg, hogy egy-egy sztori mennyire "ütős", és ez a színvonal leépülésével jár. A kormányfő szerint a közéleti személyiségek - nemcsak a politikusok, de a sportolók, a katonák, sőt a jótékonysági szervezetekben tevékenykedők - munkájának "hatalmas részét" az köti le, hogy a sajtóval viaskodnak, annak puszta mérete, "állandó hiperaktivitása" miatt.
Tony Blair szerint a közélet és a sajtó viszonyában keletkezett károk aláássák az ország önbizalmát és önmagába vetett hitét, saját maga és intézményei megítélését. A miniszterelnök, aki június 27-én adja át posztját Gordon Brown jelenlegi pénzügyminiszternek, azzal zárta komoly feltűnést keltő beszédét, hogy közölte, habozott, mielőtt elszánta volna magát mindezek elmondására, de ezt "végül is ki kellett már mondani".