Tweet-királynő az EU-buborékban
További Eurologus cikkek
- Majdnem 20 százalékkal csökkent a GDP Spanyolországban, Olaszországban és Franciaországban
- 30 ezer betegnek juttat koronavírus-gyógyszert az EU
- Az EP jelenlegi formájában megvétózza a tagállamok alkuját, az egyik ok a jogállamiság
- EU-s költségvetésről, jogállamiságról vitatkoztak az EP-ben: elégedetlenek a képviselők
- Az EP nem ért egyet a költségvetési alku jogállamisági részével és a forráscsökkentésekkel
Legfrissebb híreink
- 18+Mindenféle előzmény nélkül ököllel kezdte ütni az ötéves kislányt egy nő a buszon
- A politikai elit leborult Elon Musk előtt, mindenki a következő lépését figyeli
- Trump álma: több mint egy éven át ünneplik az Egyesült Államok 250. születésnapját
- Újabb szomszédos ország akadt ki a nagy-magyarországos ajándékatlasz miatt
- A függöny buktatta le a szlovák kormányfőt, megtalálták Robert Ficót
- Az FBI öngyilkosságként kezeli a Las Vegas-i Trump-szállodánál történt robbantást
- Féltonnás űrszemét zuhant egy kenyai falura
- Újabb terrortámadástól tart az FBI a New Orleans-i incidens után
- Fájó gyomra buktatta le a magyar drogcsempészt Ausztráliában
- Rejtélyes Mária-szobor bukkant fel egy erdőben
Ne kerteljünk ilyen melegben: a Twitter az EU-buborék egyik legfontosabb kommunikációs platformja lett. Sokkal gyorsabb, mint bármelyik hírügynökség, és mindent azonnal meg lehet kapni egy helyen, videót, képet, hosszabb szöveghez mutató linket. A maratoni EU-csúcsokon a Twitter bevált formája a hírek, híresztelések, a csúcs valódi narratívájának terjesztésére.
A brüsszeli buborékban alapvetően a Financial Times brüsszeli irodavezetője, Peter Speigel (@SpiegelPeter), és Matina Stevis (@MatinaStevis), a Wall Street Journal eurózónára állított görög származású újságírója a meghatározó arcok. (Stevis ezen a a Youtube-videón ad elő a Twitterről, görögül tudók előnyben.)
Brüsszelben elég sokan rá vannak csavarodva a Twitterre, és ezért olyan üdítő, amikor az ember valami poént olvas a sok világvége-hír között.
Az Eurologus két álprofilra szeretné felhívni most a fegyelmet, de olvasóinktól várjuk a további vicces, EU-s témában posztoló Twitter-profilokat is.
Egyszer Orbánt is megvédte
Berlaymonster öreg rókának tűnik, s feltételezésünk szerint brit lehet. Neve az Európai Bizottság központi épületére utal, aminek Berlaymont a becsületes neve. 3749 tweet, 2314 követő. Utóbbi nem mennydörgő szám, de az Európai Bizottság szóvivői közül például többen követik. Általában a Bizottság, illetve az EU anomáliáira, hülyeségeire hívja fel a figyelmet, és szórakoztatja a nagyérdeműt. Olivier Bailly, a Bizottság egyik vezető szóvivője többször is beszélgetett vele a Twitteren. Amikor Olli Rehn, pénzügyekkel foglalkozó EU-biztos, euró-cár francia nyelvű blogbejegyzésében méltatta az Asterix képregényt, Berlaymonster azon filózott egy bejegyzésben, mi is lenne a megszorító politikákat még ma is védő finn politikus neve az Asterixben. A legjobb válasz Bailly-tól jött a megszorítás angol megfelelőjére (austerity) hajazva: Austerix!
Na jó, tudjuk, tudjuk, de Brüsszelben EZ a poén.
Berlaymonster egyszer Orbán Viktort is megvédte, amikor a magyar kormányfő tavaly áttételesen Moszkvához hasonlított Brüsszelt. A bizottság ezt kritizálta, és Jose Manuel Barroso elnököt idézve egy szóvivő úgy reagált: "Azok, akik az EU-t a Szovjetunióhoz hasonlítják, teljesen félreértik a demokrácia alapjait". Berlaymonster szerint ilyet nem az isten adta nép által választott vezető nem mondhat. Hmmmm....Ismerős, nem?
Angie nem szereti Silviót
Európa királynője ellenben nem kerülgeti a forró kását. Megmondja. Angela Merkel német kancellárasszony fake accountja elég beszólogatós, még a Twitternél is kiverte a biztosítékot, le is vették, valószínűleg mert nem tette egyértelművé, hogy ő tényleg nem Merkel. A szerzőről megint nem sokat tudunk, csak azt, hogy nagyon képben van az uniós eseményekkel kapcsolatban, mert mindig nagyon jókor és nagyon pontos, értő poénokat posztol. Lehet, hogy mégiscsak Angie?
Ó Silvio, nem volt elég szétbasznod az eurót?
- írta Berlusconi volt olasz kormányfőről, aki egyszer pofátlanul megváratta az őt fogadó Merkelt (erről a nagyon kemény videó itt). Nem túlzás azt álllítani, hogy Merkelt nem sikerült a háremébe édesgetni. Berlusconi rendszeres céltáblája a tweeteknek.
Bocsánatkérés Washingtonból. Kiderült, hogy valójában a NASA figyelte meg az EU-hivatalnokokat idegen élet után kutatva - írja az NSA-megfigyelési botránnyal kapcsolatban. A brüsszeli eurokratákba mindenki szívesen belerúg, mint tudjuk.
Ez a legnagyobb izgalom, ami a németek okoztak Londonban azóta, hogy...őőő
- írta álMerkel a Wembley stadionban játszott német-német Bajnokok Ligája meccs után.
Az ebédidei italozás, a strasbourgi juttatások, az őrült költekezési tervek és Brüsszel utálatán kívül Nigel Farage egyáltalán nem hasonlít az eurokraktákra - szólt be egy tweet a brit eurószkeptikus UKIP vezetőjének. És így tovább.
Rovataink a Facebookon