Déli Áramlat: az EU folytatja a tárgyalást
Legfrissebb híreink
- Térdre kényszerítette a náci Németországot, de a „fekete kutyája” végül legyőzte őt
- Az egység fontosságát hangoztatta az Európai Tanács leköszönő, illetve hivatalba lépő elnöke
- Donald Trumpban látja a jövőt Orbán Viktor szövetségese, akit az évtized végéig eltiltottak a választásoktól
- Vlagyimir Puytin Merkelnek: Angela, kérlek, bocsáss meg nekem!
- Minden eddiginél elkeserítőbb véleményt fogalmazott meg a volt ukrán külügyminiszter a háborúról
- Volodimir Zelenszkij hajlandó befejezni a háborút, ha Ukrajnát felveszik a NATO-ba
- A szíriai lázadók betörtek Aleppóba, sokan meghaltak
- Senki nem táncolt még úgy a meleghimnuszra, mint Donald Trump
- Potyautassal a fedélzetén repült a New Yorkot Párizzsal összekötő járat
- Megszavazták az aktív eutanáziáról szóló törvénytervezetet Londonban
Maroš Šefčovič, az energiaunióért felelős szlovák biztos kedden délelőtt azt nyilatkozta: az energiabiztonság növelése továbbra is az egyik legfontosabb uniós szempont, ezért folytatják a megbeszéléseket a Déli Áramlat építéséről a kivitelező konzorciummal. A következő találkozót december 9-ére tűzték ki, és a tervek szerint meg is fogják tartani.
Šefčovič múlt héten látogatott Azerbajdzsánba, ahol az EU és a kaszpi-tengeri ország közötti kapcsolat erősítéséről beszélt, és megerősítette, hogy a Déli Áramlat stratégiai fontosságú projekt az Európai Uniónak.
Putyin az Európai Bizottság elutasító magatartására hivatkozva állítaná le a projektet, és a bolgár kormányra mutogat, amely elmondása szerint brüsszeli nyomásra nem hajlandó megadni az építkezéshez szükséges engedélyeket. Magyarország nem gördített hasonló akadályokat a kivitelezés útjába.
Kristalina Georgieva, az Európai Bizottság bolgár alelnöke szerint az orosz döntés egy újabb megerősítés arra, hogy az EU-nak alternatív energiaforrásokra van szüksége.
Az Európai Bizottság energiaügyi szóvivője, Anna-Kaisa Itkonen kedden délben kiemelte, hogy a gázvezetékkel szemben eddig is csak jogi természetű kifogásokat támasztottak. Megismételte, hogy az álláspont nem változott, az EU-s országokban lefektetett gázvezetékek „az EU-s szabályoknak megfelelően kell, hogy megépüljenek, és nem működtethetik őket olyan módon, amely veszélyeztetné az unió belső piacát”.
Rovataink a Facebookon