Merkel nem bánja a kvótaeljárást
Legfrissebb híreink
- Túlélőket és holttesteket is találtak a Vörös-tengeren elsüllyedt turistahajónál
- Hatalmas kavarás után kiderül, hivatlba léphet-e Ursula von der Leyen bizottsága
- Meghalt a világ legidősebb férfija
- 18+Az ügyészek 20 év börtönbüntetést követelnek Dominique Pelicot-ra
- Újabb kínai–magyar együttműködés: összekapcsolják a keleti és a nyugati digitális fizetési rendszereket
- Oroszország és Kína drámai mértékben növeli nukleáris erejét, Trumpnak azonnal lépnie kell
- Előkerült egy videó arról, ahogy becsapódik a teherszállító repülőgép egy litván lakóházba
- Donald Trump máris megpecsételte az importáruk sorsát
- Szijjártó Péter Pekingből üzent, magyar közreműködéssel jöhet a mérföldkő
- Az Egyesült Államok szerint hamarosan tűzszünet jöhet a Közel-Keleten
Nincs kivetnivaló abban, hogy az Európai Bizottság Csehországgal, Lengyelországgal és Magyarországgal szemben eljárást indított a rendkívüli kvóta miatt, mondta Angela Merkel. A többek között magyar ellenszavazattal, de a kellő többséggel elfogadott jogerős intézkedéssel 1294 menedékkérőt kellene átvennünk Olaszországból és Görögországból. Erre a kormány nem hajlandó, így már hosszú ideje borítékolható volt a kötelezettségszegési eljárás, amelynek a vége pénzbüntetés lehet.
Angela Merkel szerint
az Európai Bizottság „azt teszi, amit felelősségi körében meg kell tennie, és amiről azt gondolja, hogy tennie kell, ezért számomra semmiféle ok nincs a Bizottság bírálatára”.
Az észt kormányfővel közös csütörtöki sajtótájékoztatóján hozzátette, hogy a balti ország júliusban kezdődő uniós soros elnöksége kiemelten foglalkozik majd a migrációval. Mint mondta, nem lehet „csodát várni”, mert „nagyon kemény álláspontok” jellemzik a sok összetevőből álló ügyről zajló párbeszédet. Megköszönte Észtországnak, hogy a „részarányának megfelelően befogad menekülteket” és segít nekik, ami „jó üzenet”.
Jüri Ratas miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a migráció és a menekültügy végigkíséri majd az észt soros elnökséget. Ez „nagyon nehéz téma, de megpróbálunk egyensúlyt találni az egyes tagállamok között, amennyire csak lehet”. Egyaránt szükség van a szolidaritásra, az uniós külső határok védelmére és az együttműködésre az afrikai államokkal, tette hozzá.
(MTI)
Rovataink a Facebookon