További Külföld cikkek
- Az Iszlám Állam németországi karácsonyi vásárok megtámadására készülhet
- Pillanatok alatt öntött el egy várost az árvíz Nagy-Britanniában
- Túlélőket és holttesteket is találtak a Vörös-tengeren elsüllyedt turistahajónál
- Hatalmas kavarás után kiderül, hivatalba léphet-e Ursula von der Leyen bizottsága
- Meghalt a világ legidősebb férfija
Galambbal tüntető békés olaszok |
A GSF információs pontokat állított fel szerte a városban a tüntetésre érkezők tájékoztatására. A szervezet honlapján már hetek óta hozzáférhetők jogi és egészségügyi információk, valamint tanácsok arra nézvést, hogy mit kell tenni, ha elkezdődik a tánc.
Húszezer rendőr, katona és ügynök áll készenlétben. A várost egy vörös és egy sárga zónára osztották, a politikusokat egy négy méter magas drótakadály választja el a tüntetőktől, és terrorista támadástól tartva még föld-levegő rakétákat is telepítettek a város repülőtere köré. Az egyik helyi kórházban külön hullakamrát alakítottak ki arra az esetre, ha elszabadulna a pokol, és a biztonság kedvéért még 200 extra hullazsákot is rendeltek. A börtönök készen állnak: a "fölös" rabokat időlegesen Szicíliába és Szardiniára "deportálják".
Az ostromállapotról bővebben itt olvashatunk.
|
Prodi szerint nincs szükség az "extravagáns csúcsra"
A csúcstalálkozóról érdekes kommentárt tett közzé csütörtökön Romano Prodi, az Európai Unió kormányának szerepét betöltő Európai Bizottság elnöke. Prodi szerint talán jobb lenne, ha nem tartanák meg a találkozót, hisz az "túlságosan extravagánssá vált. Ideje volna egy olyan szervezetet létrehozni, amely a hangsúlyt az emberekre helyezi". Jacques Chirac francia államfő pedig arról írt a mai Le Figaro-ban, hogy "emberivé kell tenni a globalizációt, amelynek szükségessége ma már nem megkérdőjelezhető". Chirac ugyanakkor felhívja a figyelmet az eredményekre, melyeket szerinte a Nyolcak elértek.
A csúcstalálkozón többek közt szó lesz a harmadik világ hiteleinek elengedéséről, illetve a szegénység és a betegségek elleni globális küzdelemről. A Nyolcak külügyminiszterei kétnapos tárgyalásuk végeztével csütörtökön közös nyilatkozatot adnak ki: a Reuters által megszerzett nyilatkozat egyebek közt felszólítja a Közel-Keleten harcoló feleket a Mitchell-bizottság ajánlásainak megvalósítására, hitet tesz a balkáni helyzet stabilizálása mellett, és támogatja, hogy Montenegró maradjon Jugoszlávia része.
|