Összeesküvést sejt a háttérben Malina Hedvig
További Külföld cikkek
- Nyolc embert ítéltek el egy tanár lefejezése miatt Párizsban
- Saját vadászgépét lőtte le véletlenül Jemen partjainál az Egyesült Államok
- Donald Trump azzal fenyegetőzik, hogy visszaveszi a Panama-csatornát
- Kína bejelentette: fel fognak lépni a Tajvannak nyújtott legújabb amerikai támogatással szemben
- Meghalt a brit szexguru, aki milliókat világosított fel a nemi együttlétről
A tavaly augusztusban Nyitrán megvert magyar egyetemista, Malina Hedvig úgy gondolja, hogy megveretését tagadó szlovák kormányfő és a belügyminiszter, valamint az országos rendőrfőkapitány kényszerre cselekedtek, amikor a televízió nyilvánossága előtt azt igyekeztek bizonyítani, hogy megtámadásának történetét ő maga találta ki.
Exkluzív interjú
A Hedvig mellett már korábban és többször kiálló, a lány példátlan esetének kényes részleteit is többször firtató szlovák hetilap, a Tyzden legújabb számában exkluzív interjú jelent meg, melyben a Nyitrán tanuló csallóközi magyar egyetemista közérzetének, gondolatainak számos részletébe avatja be az olvasót.
Stefan Hríb főszerkesztő és munkatársa, Eva Cobejová kérdéseire válaszolva a lány először tesz arra utaló kijelentést, hogy már sejti, milyen erők és hatalmasságok állhatnak a meghurcoltatása mögött. "Ugyan ki utasíthat egy kormányfőt?" - kérdezi tőle a lap. "Van valamilyen elképzelésem, de erről nem akarok beszélni" - válaszolja a lány.
Az egyetemista állítása szerint a két bőrfejű azért verte meg, mert magyarul beszélt, a szlovák rendőrség azonban azzal zárta le az ügyet, hogy Malina Hedvig csak kitalálta a támadást, év mivel állításával megtévesztette a hatóságokat, most öt évig terjedő szabadságvesztés fenyegeti.
Változik a légkör
A lány a lapnak elmondja, érzékelhetően változik körülötte a légkör, már nem inzultálják őt az utcán gyalázkodó megjegyzésekkel, nem kiabálják utána, hogy hazudik. Ez szerinte annak tulajdonítható, hogy a kezdetben rengeteg megtévesztő információ látott napvilágot az ügyről, de azóta a média objektívebben közelíti meg az esetét. Ennek köszönhetően változik az emberek véleménye is.
Kezdetben nagyon rossz érzések gyötörték, és bár úgy tűnt, hogy a szlovák közhangulat teljesen ellene fordult, de "sosem látta úgy, hogy egész Szlovákia ellene van". Hozzáteszi, talán az ország lakónak csak a fele. Mert hogy a média könnyen hitt a rendőrség és a kormány megtévesztő információnak, így aligha írhatott mást, mint amit tőlük hallott. "Eddig az volt a botrány, hogy kitaláltam a törtéletemet, most majd talán az lehet a botrány, hogy a történetem nem kitalált volt" - fogalmaz Malina Hedvig.
Elmondja, a megveretése óta az élete teljesen megváltozott. "Nem jobb, nem rosszabb: más." Máshogy ítéli meg az embereket, a kévés nyugalomnak is örülni tud, és noha korábban nem hitte, hogy a meghurcoltatása elviselhető, időközben felismerte magában a kitartást, a küzdőképességet, és mindaddig, a végsőkig küzdeni fog azért, hogy a neve ismét tiszta legyen. Amíg ez nem be nem következik, addig mindenképpen Szlovákiában akar élni. Mert ha most elmenne, "örök időkre hazugként" emlegetnék.
Meg kell tisztítani a nevét
Egyébként - mint mondja - már nem fél, mi több, biztonságban érzi magát Szlovákiában, mert az közismertsége odahaza egyfajta védettséget jelent, amiben külföldön tartózkodva aligha bízhatna meg. Azt, hogy a majdan megszülető gyermekeit Szlovákiában nevelje fel, csakis abban az esetben tudja elképzelni, ha már a neve teljesen megtisztul. Ez csakis úgy történhet meg, hogy a támadóit elkapják és megbüntetik, fejti ki a Tyzden terjedelmes beszélgetésében a lány.
A lap megkérdezte Malina Hedviget, vajon nem tart-e attól, hogy az "ilyen titkosszolgálati játszmák" megismétlődnek? Válasza szerint nem, "mert amit ők akartak, az már sikerült nekik." Ezzel szemben nem sikerült az, hogy holmi "történeteket és fényképfelvételeket kitaláló" hóbortos, megbízhatatlan személynek láttassák őt mindenki szemében. "Persze, az teljesen mindegy, hogy mit mond Ján Slota és a Szlovák Nemzeti Párt (SNS)" - mondja Malina Hedvig.