VÉGE G csoport
90+10'
Új-Zéland 1
Egyiptom 3
VÉGE J csoport
90+7'
Argentína 2
Ausztria 0
június 22. 23:00 I csoport
'
Franciaország
Irak
június 23. 02:00 I csoport
'
Norvégia
Szenegál
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

Al-Kaida-célpontokat bombáztak Irakban

MTI
2008.01.21. 09:15

Az al-Kaida terrorhálózat feltételezett állásait bombázta az amerikai légierő Irakban, közölte hétfőn az amerikai haderő parancsnoksága. Az elmúlt tizenegy napban ez volt a harmadik amerikai légitámadás a nemzetközi terroristahálózat állásai ellen. A tájékoztatás szerint 30 célpontot támadtak az amerikai gépek a főváros, Bagdad déli peremkerületében, Arab Dzsabbur helységben a vasárnap éjjeli légi akcióban, elsősorban olyan rejtekhelyeket, ahol a terroristák fegyvereket és robbanószerkezeteket halmoztak föl. Az F-18-as vadászgépek és B1-es bombázók összesen 35 bombát irányítottak célra, ez körülbelül kilenc tonnányi lőszernek felel meg.

Az akció elsődleges célja, hogy a szárazföldi egységek behatolhassanak az érintett körzetbe, miután megsemmisítették az ellenük telepített pokolgépeket, közölte az amerikai haderő. Az amerikai vezérkar január 8-án jelentette be, hogy Phantom Phoenix fedőnévvel támadást indít Irak egész területén az al-Kaida tagjai ellen. Az offenzíva részeként az Irak elleni 2003. márciusi invázió óta nem látott hevességű légitámadásokat hajtottak végre.