További Külföld cikkek
- Szijjártó Péter: Végre egy jó hírt is kapott a globális békepárti többség
- Romániát és Bulgáriát már csak egy hajszál választja el a schengeni övezettől
- Ukrajnában Nobel-békedíjra jelölték Donald Trumpot
- Megszólalt a német hírszerzés vezetője: Putyin támadásra készül a Nyugat ellen, a NATO kudarcát akarja
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
Túlfényezte magát önéletrajzában Michael Brown, a Szövetségi Mentésirányítási Hivatal (FEMA) igazgatója, írja a Time magazin. Brown a FEMA honlapján közölt önéletrajzában szakmai tapasztalatai között kiemeli, hogy az oklahomai Edmond városigazgatási menedzserének asszisztenseként nagy gyakorlatot szerzett a vészhelyzeti osztályok irányításában.
Mindig öltönyben, frissen vasalt fehér ingben
A Time nyomozása szerint az állítás legalábbis túlzó. Brown a hetvenes évek elején dolgozott a hetvenezres kisváros igazgatási apparátusában, asszisztensként azonban "inkább csak gyakornoki feladatokat végzett" - idézte fel a lapnak Claudia Deakins, a városi önkormányzat szóvivője. Brown egykori főnöke, Bill Dashner sem tudott sokkal többet mondani. "Michael sokat foglalkozott a részletekkel, több beszédet is írt nekem. Nagyon lojális, pontos munkatárs volt. Mindig öltönyben és frissen vasalt fehér ingben járt" - nyilítkozta a Timenak.
Pedig Brown 2003-as igazgatói kinevezése előtt a kongresszusi meghallgatásokon az edmondi évek komoly szerepet kaptak, mivel az egyébként ügyvédként dolgozó, a FEMA előtt a Nemzetközi Arab Telivér Szövetség biztosi posztját betöltő Brownak ezek voltak az egyedüli ilyen irányú tapasztalatai.
Klafa munka, népszerűség-vesztés
Brown és a FEMA munkáját számos kritika érte a Katrina pusztítása után. A túlélők és a politikai közvélemény jelentős része is a FEMA-t és vezetőjét tartja a lassú reagálás felelősének. Lemondását még republikánus törvényhozási képviselők is követelik, írja a Reuters.
Bush elnök ezzel szemben kiállt a 2000-es elnökválasztási kampányban a stábját erősítő Brown mellett. "Brownie, klafa munkát végeztél" - bíztatta.
Beosztottjának feldícsérése azonban nem segített saját megítélésén. A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint az elnök megítélése a Katrina pusztítása után mélypontra zuhant. A Pew Research adatai szerint a megkérdezettek 67 százaléka szerint Bush többet tehetett volna a mentési munkák gyorsításáért, mindössze 28 százalék hiszi, hogy Bush minden tőle telhetőt megtett.
Bush népszerűségi indexe négy százalékpontos esés után negyven százalékra, eddigi mélypontjára zuhant.
Hasonló megállapításokra jutott a CBS közvélemény-kutatása is. A szeptember 6-7-én készült felmérés szerint mindössze a lakosság 38 százaléka elégedett azzal, ahogy Bush kezelte a katasztrófát, 58 százalék nem. A Katrina után közvetlenül készített felmérésekben még 54 százaléknyian voltak elégedettek és csupán 12 százaléknyian elégedetlenek.