További Külföld cikkek
- Beperlik az írók a Metát, mert szerintük műveiket felhasználták a cég MI-modelljének fejlesztéséhez
- Rendkívül értékes a magyar útlevél
- Letartóztatása után küldött váratlan üzenetet a venezuelai ellenzék vezetője
- Szijjártó Péter: A sok rossz hír mellett azért néha jön egy-egy jó is
- Elítélte a bíróság Donald Trumpot
Véget vetnének az erőszaknak
"Nem vesszük semmibe a zsidók szenvedéseit, ideje véget vetni az erőszaknak" - mondta Abasz. A személyesen most először békéltető Bush elégedett volt a tárgyalások menetével, mind Saron felajánlását, mind Abasz "szándékát az intifáda befejezésére" dicséretesnek tartotta.
A palesztin területeken illegálisan felépített telepek kérdése főként a Saron pártját, a Likudot támogató keményvonalasoknek fontos. A második intifáda óta épült több tucatnyi telep nagy részét Saron egy évvel ezelőtti választási győzelme óta építették. A kormány most azonban mégis késznek tűnik lemondani róluk, mivel a békefolyamat útjában állnak, írja az AP.
Bizakodó hangulat
Saron felajánlása és Abasz ígéretei a fegyveres intifáda felszámolására valóban komoly lökést adhatnak a békefolyamatnak. Bush személyes szerepvállalása is komoly előrelépés, az új kormányfő hatalomra kerülése előtt az Egyesült Államok gyakorlatilag nem folytatott párbeszédet a palesztinokkal.
Bush egyáltalán nem volt hajlandó fogadni Jasszer Arafatot, mivel korruptnak és tárgyalásképtelennek tartotta. Az aktív szerepvállalást jelzi, hogy a hármas csúcstalálkozón Bush segítséget ajánlott az "új, átalakított palesztin biztonsági szolgálat" kiképzéséhez.
Gyanakvók
Az amerikaiak szerepét ugyan az arab vezetők is üdvözölték keddi Sarm al Sejk-i csúcsértekezletükön, a közvéleményben még tapasztalható némi bizalmatlanság. Egy vezető szíriai napilap keddi vezércikke szerint az Egyesült Államok "a múltban nem bizonyult pártatlan közvetítőnek".
|