A sztálinista diktatúra ezzel elvetette azt az amerikai javaslatot, hogy "5+5" formában - az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagja, valamint a két Korea, Japán, Ausztrália és az Európai Unió részvételével - többoldalú tárgyalásokon rendezzék a válságot.
Atomtámadástól tart a sztálinista rezsim
A diplomata állítása szerint Washington atomfegyverekkel készül megtámadni országát, és - mint mondta - részben ezért vezényelte az amerikai haditengerészet a közelmúltban a Koreai-félsziget közelébe a Kitty Hawk repülőgép-hordozót. Amerikai tisztségviselők cáfolják a repülőgép-hordozó átvezénylését és hangsúlyozzák, hogy az amerikai szándékokat jól tükrözte George Bush évértékelő beszéde, amely szerint Washington nem tervezi Észak-Korea lerohanását.
Szent küzdelem
A sztálinista vezetés mindenesetre országos plakátkampánnyal buzdítja a lakosságot az észak-koreai hadsereg támogatására az atomválság körül folytatott "szent küzdelemben".
Gyanúsan mozgó fűtőelemek
A New York Times értesülései szerint amerikai műholdak gyanús tevékenységet figyeltek meg az észak-koreai nukleáris fűtőelemek tárolójánál. Teherautók jelentek meg a létesítménynél, s bár a felvételekről pontosan nem állapítható meg, mit rakodtak rájuk, elemzők úgy vélik, hogy valószínűleg a fűtőelemeket szállítják át más helyre - vagy elrejtésük, vagy katonai célokra alkalmas plutóniummá történő feldolgozásuk végett.
A lap szerint az amerikai kormány aggódik amiatt, hogy a 8000 fűtőelem elszállításával Phenjan esetleg fél tucat atomfegyver gyártását készíti elő. Az amerikai titkosszolgálatok elemzői feltételezik, hogy Észak-Korea március végéig képes lenne megkezdeni katonai célokra alkalmas plutónium előállítását.