Papok maradhatnak tehát továbbra is, csak például nem prédikálhatnak. Jóllehet sokan reménykedtek, hogy lemondanak ezek után azok a püspökök, akikről bebizonyosodott, hogy különböző áthelyezésekkel fedezték a leleplezett papokat, ám a dallasi konferencián ez szóba sem került.
Bocsánatkérés
Gregory bíboros, a püspöki kar elnöke ugyanakkor minden amerikai püspök nevében bocsánatot kért a papok által megbántottaktól és azért is, hogy "az egyház tragikus lassúsággal válaszolt a kihívásra, amit a szexuális zaklatások okozta lelki borzalmak jelentenek".
A püspöki konferencia a tekintetben is példátlan eseménynek számít, hogy azt a hírtelevíziók élőben közvetithették.
Eddig egyébként négy püspök és kétszázötven pap mondott le megbízatásáról vagy veszítette el azt pedofil vádak miatt - írja a BBC. A botrány Paul Shanely bostoni pap letartóztatása után robbant ki. Az Elidegenített Fiúkért Missziót 1970-ben beindító, nyugalmazott lelkész ellen egy most 24 éves egykori áldozatának vallomása alapján indult eljárás. Azóta a folyamatosan gyarapodó feljelentések miatt eddig két pap követett el öngyilkosságot, egyre pedig rálőttek. Összesen háromszáz esetben indítottak eljárást pedofil egyházfik ellen, a kártérítési perek végösszege több száz millió dollár lehet.
Cikkek, esélyek, portrék, eredmények, térképek – minden egy helyen!
Ne maradjon le semmiről, kövesse az Indexen az amerikai elnökválasztás legfontosabb pillanatait és böngéssze a Fehér Ház blog tartalmait!
November 1-től folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számolunk be minden fejleményről, a voksolás éjszakáját kiemelt figyelemmel kísérjük. A választás másnapján reggel hét órától élő videós műsorral jelentkezünk, interaktív térképeink segítségével pedig minden információt megtalál!