Mindenkinek joga van a magánéletre - érvelt visszatértekor Ribkin. Az elnökjelölt nyaralása idején nem nézett tévét és mobiltelefonját is kikapcsolta. Magyarázkodásán még felesége is felháborodott - írja a Washington Post.
Egy karrier vége
Szegény Oroszország, hát egy ilyen ember akarja vezetni - jelentette ki az elnökjelölt felesége. Az asszony felháborodásánál is kellemetlenebbül érintheti, hogy pénzügyi támogatója, Borisz Berezovszkij és kampányfőnöke is úgy véli, az epizód véget vetett Ribkin politikai karrierjének. Kampányfőnöke a visszavonulását fontolgatja - írja a Post.
Kampányfogás
Ribkin bár Putyin leghangosabb kritikusaként ismert, a sajtóban szinte csak eltűnése után lehetett róla olvasni. Szergej Mironov, az orosz felsőház elnöke szerint "el kell gondolkodni azon", hogy szándékos volt-e Ribkin eltűnése. A szintén elnökjelölt Mironov szerint Ribkin tettével az elmúlt napokban Putyinnál is nagyobb nyilvánosságot szerzet magának.
A vádakat Ribkin szövetségesei elutasították. Ruszlán Hazbulatov volt házelnök szerint az elnökjelölt "ennél felelősebb, józanabb politikus". Nyilatkozata idején Ribkin még nem került elő - írja a Post.
Összeesküvés-elmélet
Berezovszkij, Putyin egyik legfőbb ellenfele és Ribkin főtámogatója is érthetetlennek tartja az elnökjelölttel történteket. A korrupciós vádak elől Nagy-Britanniába menekült milliárdos szerint telefonbeszélgetésük során Ribkin "Csecsenföldre is utalt". Véleménye szerint Ribkin nem volt egyedül, részleteket azonban nem árult el összeesküvés-elméletéről - írja a Post.