A mosoly számít
További Külföld cikkek
- Matteo Salvini odaszúrt egyet az Európai Bizottságnak
- Kiderült, miért omlott le a tragédiát okozó előtető az újvidéki állomáson
- A libanoni tűzszünet semmit nem old meg, csak elodázza a közel-keleti válságot
- FBI: bombatámadással fenyegették meg Donald Trump kabinetjelöltjeit
- Véget ért Marine Le Pen tárgyalása, de csak márciusban derül ki, indulhat-e a következő elnökválasztáson
Munkanélküliség
Gerhard Schröder és Edmund Stoiberrel |
Persze mindez nem lett volna elég a győzelemhez. A gyakorlatias németek nem állnának ki egy szentimentális vesztes mellett. A korábbi hagyományokkal szakítva Schröder felelevenítette a múltat is. Stoiber heves támadásaira reagálva rámutatott, hogy a kihívónak sincsenek adekvát válaszai a kor még adekvátabb kihívásaira. Ami Helmut Kohlnak és a CDU/CSU-nak nem sikerült 16 év alatt, az hogy sikerülhetne a szociáldemokratáknak pusztán négy év alatt? Az igazán fájdalmas ütést akkor vitte be, amikor felhívta a figyelmet arra, hogy a munkanélküliség az elmúlt időszakban a kihívó "hazájában" Bajorországban nőtt a leggyorsabban.
Irak
Ennél több szimpátiát már csak az iraki kérdés taglalásával tudott kivívni magának a kancellár. Schröder még egy ENSZ felhatalmazással sem lenne hajlandó német csapatokat Irakba küldeni, míg Stoiber világpolitikai indokokból azért megfontolás tárgyává tenné a kérdést. A német választó alapvetően paranoiás, ha katonái külföldre küldéséről van szó, így érthetetlen, hogy a kancellár kihívója miért próbálja a világpolitikai helyzetet a kispolgároknak magyarázva megnyerni a szavazók kegyeit.
A mosoly számít
A kancellár "összekacsintós" stílusa elfeledtette a szomorú tényeket a tévénézőkkel. Az első gyorsfelmérések szerint Schröder lett a párviadal egyértelmű győztese. Hogy mennyiben sikerül ezeket a szimpátiapontokat az SPD-nek kamatoztatnia, az a szeptember 22-i választásokon fog kiderülni.